Sony a15 bazı sesleri yutuyor.

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda sallanansandalye tarafından 23 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Siz neyle kullanıyorsunuz a15 i sürememe problemi olabilir mi?
    Marshall hanwell ile kullanıyormuşsunuz internete baktımda onun için a15in içindeki amfiyi kullanıyorsa yetersiz gelmesi normal değil mi kocaman bir hoparlör o?

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#21 akaelos, 25 Nisan 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Nisan 2018
  2. sallanansandalye

sallanansandalye
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Marshall hanwell aktif bir hoparlör, sürmemesi diye bir şey söz konusu değil. İki iem bir kafa üstü var, iemleri sürmemesi diye bir şey olamaz. Kafa üstünde Akg 551 var, belki bu zorlar ama dediğim gibi mesele sürme sorunu değil.

3. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    312
    Yalnız eq'dan bütün frekansları maksimum yapmak, eq'la fazla oynayınca sesin bozulmasından ötürü denemeye bile korktuğum bir durum olmuştur. bence de sıkıntı olmalı sizin cihazda.

Collapse Signature Expand Signature
  4. sallanansandalye

sallanansandalye
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Cihazda sorun yok hocam. Sorunlu cihazı ayırt ederim. Sony'in kullandığı ses efektleri ile alakalı. Evet eq da bütün frekansları maksimum yapmak bir çok cihazda fiyaskoyla sonuçlanıyor, (zaten en son bunu denemem bu yüzdendi) ama bu cihazda tam tersi oldu. Ses daha dolu gelmeye başladı, ayrıca sahne genişledi. Ses olarak lg hifi plus yine hala tercihim gerçi.

5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Cihazınızda veya başka bir öğede sorun olduğu açık. A15 daha önce kullandığım bir player ve söyledikleriniz pek mantıklı gelmiyor. EQ'daki tüm frekansları sona getirmek hele hiç mantıklı bir durum değil, doğru bir ses almıyorsunuz şu anda.

Cihazdaki tüm ses efektlerini tamamen kapatıp dinlemeniz lazım, ve mümkünse başka kayıtlar bulup deneyin kayıtlarınızda da sorun olabilir. Ben A15'i hep efektler kapalı dinledim ve öyle bir cihaz, giriş seviyesi olsa bile frekansları durup duruken yutmaz.

Edit: Derken Marshall Hanwell ile kullandığınızı şimdi gördüm yukardan. Bizim evde Woburn vardı ki bildiğim kadarıyla neredeyse aynısı, siz şu an doğru bir ses duymuyorsunuz. Marshall hoparlörler benim tecrübe ettiğim kadarıyla yanlış ses üretiyor.

Kaldı ki Sony'nin güçsüz ve giriş seviyesi bir cihazıyla bu hoparlörü kullanmak bence pek doğru olmaz. Cihazı bir kulaklıkla denemenizi tavsiye ederim.

Öyle ya da böyle sisteminizin bir halkasında problem var. A15 ses yutan bir DAP değil.

2 kişi bunu beğendi.
  6. sallanansandalye

sallanansandalye
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Hocam karşılaştırmayı zaten kulaklıklar üzerinden yaptım. 16 bit Flac ve mp3 dosyaları ile denedim. Cihazı almaktaki amacım, hanwell için basit bir medya player olsundu. Bir ara youtube video yükleyip sorunu göstereceğim.

7. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    516
    Ben de bir arkadaşıma ait bir a15 dinlemiştim birkaç ay önce. Belli tonları komple yutma gibi bir olayla karşılaşmamıştım. Siz yine de video çekin, bir sorun varsa belki sorunun sebebine işaret edecek birileri çıkar.

8. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,304
    Fabrika ayarlarina dondurup denediniz mi?

9. endia

endia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    279

hocam, bahsettiğiniz sorun kulaklıklarla da varsa konu farklı ama hoparlörler için a15'in ya da herhangi bir oynatıcının kulaklık çıkışı uygun değil aslında.
    "line out" çıkışı olan bir kaynak kullanmanız gerekir.. başka türlü hoparlörün içindeki yükseltecin doğru çalışması beklenemez..