Sony Str-DH790 ve PC Bağlantısı Kalite Yükseltmesi Tavsiyesi

'Amfi' forumunda baris3000 tarafından 9 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. baris3000

baris3000
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar Arkadaşlar
    Elimde Sony STR-DH790 Receiver ,Heco Victa Prime 702 Kule Hoparlörler ve Sony Müzik setimden söktüğüm Sony SS-D501 Hoparlörler mevcut .Receiveri PC'ye onboard ses kartı aux çıkışından auç kablosu ile haberleştiriyorum.Odaya gelen herkes sesim muazzam detaylı olduğunu ve çok keyif aldıklarını söylüyor ancak ben kulaklıklar için DAC çözümlerini incelediğimde Audiofili'lerin DAC lara aşık olduğunu gördüm.Pc çıkışını DAC'tan alsam ve receivere girsem receiverin sesini 10 a kadar değil de 3 ya da 4 e kadar açma dışında kalite anlamında bir fark hissedecek şekilde algı oluşturabilir miyim? Yoksa receiver aldığı sinyale bu işlemleri zaten kendi bünyesinde yapıyor mu?

2. karakedi

karakedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Merhaba avrye pcden film izlemek için aux çıkışından değil optik çıkıştan bağlamanız lazım onboard ses kartları çok iyi olmadığı içinde avr ile kullanmak üzere bir optik çıkışlı ses kartı kullanmanız lazım müzik konusunda ise avr ile müzik dinlenmez usb dacları stereo sistemler için kullanıyoruz yani stereo amfi ile. Siz ses kartı alıp dediğim gibi hem film hem müzik ile kullanabilirsiniz müzik dinlerken avrde stereo seçersiniz daha fazlası olmaz Avrnin kalitesine görede stereo mod kalitesi değişiyor

3. baris3000

baris3000
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Peki optik çıkışlı ve hala satışı devam eden bir ses kartı önerisinde bulunabilir misiniz?

4. karakedi

karakedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Merhaba hocam ben daha önce asus xonar ae kullandim 3 yil.once sifiri 400 tl falandi ikinci elde temiz alinabilir. Optik kabloda marka olarak en kötu philips olsun

5. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    599
    Desktop pclerin çoğunda optik çıkış olur. Laptop vs için creative ses kartlarına bakılabilir. 24/192 olursa daha iyi olur.

Edit Yazmayı unuttum. Aslında Hiç birisine gerek yok. HDMI üzerinden bu iş gayet iyi oluyor.

#5 ilkercom, 17 Kasım 2020
    Son düzenleme: 18 Kasım 2020