Sony zx2 inceleme

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda ax tarafından 20 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Her iki müzik de tidal hifi ve aynı parça.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Evet ikisi de tidal ve ikisi de aynı parça.

3. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Buradaki anlatmak istediğim sadece benim aldığım keyif olmaktan ziyade aynı testi sony Center da da yaptım. Oradaki kişi de ciddi manada şaşırdı. Hatta müzikleri dinlenirken o an hangi cihazdan dinlediğini dahi bilmiyordu. Sesin çok iyi net ve pürüzsüz geldiği anda arkasını dönüp hangi cihaz olduğunu gördüğünde hayretler içinde kaldı. Çünkü kendisine müziği dinlenirken o an hangi cihazdan ses geldiğini görmediği bir pozisyon ayarlamıştım.

4. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Cihazlarin uyumu da onemli , fiio cihazin sesini olumsuz etkiliyorda olabilir . Ayni merkezde varsa sonynin kendi amfisiyle deneyin .kulakligi amfi kullanmadan bagladiginizda ses yeterli gelmiyor mu ? Ben zx2 icin kulakicinin daha iyi oldugunu dusunuyorum .Muzik dinleme konusu ise gorecelidir bazen elinizdeki telefondan daha cok keyif alirsiniz .

5. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Zx-2 ile mdr-1abt kulaklık nfc ile bağlantı da tatmin edici güzel bir ses var ama işin içine daha keyifli olsun diye kablolu bağlantı yaptım ama ses ciddi manada düştü. Kulaklık amfisi şart oldu deyip bir de FİOO E17K amfi aldım.

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Keyif almakla pek alakalı olmasa da tek diyebileceğim Zx2 için Fiio e17K yanlış seçim olmuş. E12 serisinden bir cihaz alsaydınız keşke. Ayrıca zx2'de kulaklık çıkışını değil line out'u kullanın amfi için.

Collapse Signature Expand Signature
  7. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Aynı kulaklığı kablolu olarak MacBook Air de tidal hifi den müzik dinledim. Sonuç tek kelime ile muhteşem. Çünkü ses çıkışı yeterince iyi olduğu için amfi istemem diyor. ZX-2 nin çıkışı bu kulaklığı kaldırmıyor. Hatta teşhir de MDR-1A kulaklığı kablolu olarak ZX-2 ye bağlayıp müzik açtığım sesi de sona verdim yok gibi birşeydi.

8. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    606
    Sizin bazı kavramları karıştırdığınızı fark ettim. NFC ile bağlantı olmaz. NFC sadece bluetooth eşleştirmesini kolaylaştırmak için yapılmış. ses aktarımı yine bluetooth ile olur.

Eğer kablosuz bağlantı kuruyorsanız ses kalitesini mdr1abt nin içindeki dac ve amfi belirler. ZX ve iphone 6 ikisi de kablosuz çalıp biri diğerinden üstün ise ( ki fark minimal seviyede olur) playerden kaynaklanır.

Kablolu bağlayıp mdr1abt nin dac ve amfisi devre dışı iken iphone iyi ses veriyorsa sıkıntı zx2 nin kulaklığı sürememesidir.

Yok dac veya amfi olarak e17k devrede ise bence o amfi kulaklığın ses karakteri ile uyumlu değil.

Bir diğer ve bence en büyük ihtimal doğru ses nasıldır bununla ilgili sıkıntı yaşıyorsunuz. kimi insan baslar gümbür gümbür sever. kimisi tizler abartı olsun ister. Veya sesi renklendiren sisttemler referans cihazlardan iyi diye düşünür. ki genel kullanıcının da eğilimi bu yöndedir.

9. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Ben NFC derken Bluetooth demek istediğimi anladığınızı düşünerek kısaltma olarak NFC diye yazıyorum.
    Bluetooth ile bağlantıda iPhone ve zx arasında fark yok denecek kadar az. Zaten her ikisinde de tidal hifi ile dinleme yapılıyor. Player farkı bu durumda olmaması gerekir.
    Kablolu bağlantıda amfi devredeyken her ikisi de kulaklığı rahat sürüyor ama iPhone daki ses ciddi manada net. Ben aşırı bas ve aşırı tiz tutkunu değilim. Amacım çalan müzikteki bütün enstrümanları duyabilmek. Acaba ben de mi bir sorun var diyerek müzisyen olan arkadaşıma gittim ki ses konusunda fazlasıyla iyidir. O da aynı kanıya vardı. Yani burada karşılaşılan durum sadece benim müzik kulağımın kalitesi değil 3 kişi ile denendi sonuç aynı. O yüzden doğru ses nasıldır ile ilgili bir sorun yok ortada.

10. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Bana Zx-2 ile MDR-1ABR ikilisine amfi olarak fiio e17k tam uyum sağlamamıştır derseniz anlarım. O zaman da ortaya iPhone 6 Plus , sony mdr-1abt ve fiio e17k üçlüsü ile çok keyifli bir müzik dinleme imkanı ortaya çıkıyor. 2400 lira Zx-2 yerine aynı paraya iPhone 6 hatta 6S (çünkü Bluetooth daha kaliteli) alınır hem telefon hem müzik işlemi görülür.

11. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Dogru ses dediginizi tanimlamaniz icin enstrumanlarla ilgili ciddi bi iliskiniz olmasi gerekiyor bence .
    Ben misal bu tarz cihazlardan muzik dinliyorum dogru sesi aramiyorum . Kulak dolgunlugu ise size zamanla urunler arasindaki kalite farklarini anlamanizda yardimci olur .
    Sizdeki cihazlar buyuk ihtimalle uyumsuz ,bence amfiyle birlikte baska bir kulaklik deneyin . benim amfi ihtiyacim olmadigi icin hic denemedim simdi ne uyumlu calar fikrim yok ama pico slim kullanan arkadaslar vardi.

2 kişi bunu beğendi.
  12. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Cihaz uyumsuzluğuna kesinlikle katılıyorum. Ama bu sayede iPhonedan aldığım ses kalitesi çok iyi geldiği için zx-2 yi iade edeceğimi belirttim ve son derece olumlu karşıladılar. O yüzden buradan Ankara Armada Sony Center dan fazlasıyla ilgi alaka gördüğümü belirtmek isterim.

13. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Aklımdayken belirteyim zx2'nin bluetooth bağlantısı iPhone- iPad gibi cihazlardan kat kat daha iyi. Şu ana kadar dinlediğim cihazlar arasında lider net olarak zx2. ( Müzik aktarım kalitesinden bahsediyorum)
    Ben tekrar edeyim kulaklık çıkışına amfi bağlanmamalı özellikle de zx2 gibi bir cihazda.

14. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    O zaman zx2 yi amfi ihtiyacı olmayan bir kulaklık ile kullanmak gerekiyor diyorsunuz. Lakin Sony yüksek çözürlüklü ses sistemleri kataloğunda zx2, amfi ve kulaklık üçlemesine dair resimler mevcut.

15. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Öyle bir şey yok. Sıkıntı sizin ekipman seçimleriniz ve bağlama şekliniz yanlış.

Sent from my D6503 using Tapatalk

16. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Siz daha iyi bilirsiniz ama bence iade etmeyin güzelim alete yazık olur. bu arada cihaz çok yeniyse 200saat piştikten sonra çok daha iyi ses kalitesi alırsınız.bekleyin bence

17. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Mantikli bir karar vermissiniz ,hangisi sizin icin uygunsa ona yonelmek daha iyi .
    Benim ekipmanlari kademe kademe dinlememin nedeni urunlerin sesleri hakkinda fikir sahibi olmam bu sayede yukseltme yaptigimda daha kolay eslesme yapabiliyorum. Genelde eskiler bu yuzden uygun fiyatlardan baslayip kademe kademe yukselin diyor.
    Sizin durumunuzda cok kulaklik denemediginizi varsayiyorum dogru urunleri bulup eslestirmeniz masrafli olacaktir
    @UmutecH in bahsettigi , zx2 bir sarj oldugu baglantidan lod kablo yardimi ile baglaniyor birde kulaklik cikisindan . Benim kullandigim dragonfly da kulaklik cikisindan cihazi amfiye bagladiginizda kendi amfisini devre disi birakiyor . Zx2 de bu ozellik varmi bilmiyorum yoksa eger amfi uzerine amfi takmis olursunuz sorun buda olabilir
    bahsettigim buda bu buda degil
    3841 eklentisini görüntüle

#117 Hanamichi, 27 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Mayıs 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  18. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Nakit ödeyip almak ve demek bu olmadı başka bir cihaz ile deneyeyim demek gerçekten ciddi masraflı bir iş. Zx2 ve kulaklık 3500 lira mesela o yüzden şuan iPhone ve kulaklık kablo ile ciddi keyifli bir müzik. Belki de bu kulaklık iPhone 6 Plus a tam uyum sağladığındandır. Çünkü iPhone 6 da dac yok müziği alıyor direk kulaklığa veriyor ve kulaklık sesi kendi içinde işliyor. Bu yüzden de zx2 ve kulaklık amfisi çakışması yaşanmadığı için müzik kaliteli oldu.

VirtuFortuna tek kelime ile harikasın. Sayende olayı kökten çözdüm.

19. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    İphone6 ile zx2 kabaca aynı sisteme sahip yani 2'sinde de dac var. Dac olmazsa olmaz zaten.
    Zx2 için evet güç ihtiyacı olan kulaklık önermiyoruz ama araya amfi koymayın da demiyoruz. Sadece amfi loyacaksanız line out dan çıkın diyoruz. Sony Lod kablo diye forumda arama yapabilirsiniz

20. Harun Berke

Harun Berke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    İşin ehli kişilerin bilgilerinden faydalanmak gerçekten müzik dinlemek kadar keyifli.