SONY'nin yeni WH-1000XM4 kulaklığı

'Haberler' forumunda brsdrgn tarafından 7 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

1. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    Sony yeni amiral gemisi gürültü önleyicili WH-1000XM4 kulaklıklarını duyurdu. Yurtidisi fiyati 349,99 dolar olarak fiyatlandırılan kulaklıklar, siyah ve gümüş renk seçeneklerinde ön siparişe acildi.

Sony WH-1000XM4 özellikleri:

Bu modelde, her bir kulaklığa iki mikrofon ve ortam gürültüsünü yakalayan ve verileri HD Gürültü Önleyici İşlemci QN1'e ileten "Çift Gürültü Sensörü" teknolojisini sunuyor Sony. Kullanıcılar daha iyi müzik keyfi çıkarmak için "Headphones Connect ”uygulamasıyla birlikte daha da siniflandirabiliyor deneyimlerini diy de eklemisler.

Kulaklıklar, "Konuş-Sohbet" adlı ilginc yeni bir özelliğe de sahip. Kullanıcıların kulaklıklarını çıkarmak zorunda kalmadan kısa konuşmalar yapmalarını sağliyor. Kullanıcının sesini tanıyip; konuşma yapabilmeleri için ortam sesini içeri alirken müziği otomatik olarak durduruyor. Müzik, konuşmayı bıraktıktan 30 saniye sonra otomatik olarak yeniden çalmaya başliyor... Oldukca hosuma gitti bu ozellik.

Yeni uretilen cipiyle birlikte daha iyi ve kaliteli ses deneyimi sunacagi da ekleniyor.

Eger ki ingilizce biliyorsaniz asagidaki linkten, Sony resmi kanali uzerinden yapilan resmi tanitim videosunu izleyebilirsiniz.

refuserQ, Picasso16, Serhat ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    266
    Speak to chat hakikaten güzel bir inovasyon olmuş. Önceki modelde sağ elinle kapatmak bence komik görünüyordu. 2999tl civarında fiyat koyarlar trde diye tahmin ediyorum

Collapse Signature Expand Signature
  3. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Bende bir önce'ki serinin wf, yani iem modeli var ve onun bile gürültü engellemesi çok başarılı. Beats studio 2 kafa üstü kulaklığım da var onun Anc'si wf1000xm3 e göre yok gibi bir şey o derece. Sony gerçekten anc konusunda en başarılı markalardan biri.

Umarım xm4 de artık aptx, aptxhd yada ldac koyarlar, 230$'lık bir iem alıyorsun sadece sbs codec e mahkumsun saçma.

#3 PehliOne, 7 Ağustos 2020
    Son düzenleme: 7 Ağustos 2020
  4. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Wf1000xm4 gelecekmi bilgi goremedim sadece 1 ürün tanıtıldı neden?

5. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Genelde wf modelini daha sonra tanıtıyorlar, ama wh geldi ise wf de yakındır.

6. gaziantep270

gaziantep270
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Sony wm1a ile bu kulaklığı bir türlü eşleştiremedim. Wm1a görmedi bunu. Bluetooth sürümleri, wm1a 4.2, kulaklık 5. Bundan olabilir mi?

7. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Sony tws kulaklıklarda biraz geri kaldı bir bilgi varmı yeni kulaklık konusunda çok fazla tws kulaklıklar çıktı bakalım neler olacak

8. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Bende wf1000xm3 var bir upgrade isteği yaratmıyor hala. Anc en iyisi ses kalitesi de en iyilerinden biri hala, tek sıkıntı aga kendi kodegin var ldac, koy şunu be yada ne bileyim Apt xhd falan. Aac nedir kardeşim, apple mi kullanıyoruz.

9. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    266
    Fiyatta çok yanılmamışım, 3200 civarına bulunabiliyor. M3 almıştım ben, eq kullanınca ldac'den sbc'ye düşüyor. M4'te bu sıkıntı yok deniyor ancak bu sefer de aptx, aptxhd codecleri kaldırmışlar, ilginç.

Collapse Signature Expand Signature
  10. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Wf-1000xm3 ben 1 haftada sattım ergonomisi çok kötüydü sen nasıl hala memnuniyetini dile getirebiyorsun bravo anc konusunda üstüne yok ama kulakta iyi durmuyor devamlı elinle düzeltmek gerekiyor hatta bu yüzden kulağımı agrittim

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,647
    Fit meselesi kulaktan kulağa değişiyordur muhtemelen.

Hatta sağ kulağımın kanalı sol taraftan az daha geniş. Bazı kulaklıklar sağ tarafı daha zor izole ediyor...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Ocak 2021 ---
    :) Huylu huyundan vazgeçmezmiş. Olacak iş değil. Sırf bu yüzden tercih etmezdim M4'ü...

#11 zxc, 28 Ocak 2021
    Son düzenleme: 28 Ocak 2021
    pyken123 bunu beğendi.
  12. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    15 adet kulaklık silikonu denedim ama yok olmadı yani tasarımsal hatalar neden var sadece noise cancelling diye kulaklığa iyi demek haksızlık olur ama uygulama dolu çok iyi yanlız keşke kulaklık wings koysalardi belki satmazdim

13. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Belkide yanlış takıyor olabilirsiniz. Sennheiser momentum tws kulaklık gibi taktıktan sonra ufak geriye çevirerek sıkıca oturtabiliyorsunuz kulağınıza(Bu galiba kutudan çıkan kitapçıkta veya uygulamada yazıyordu, yani en azından ben öyle hatırlıyorum).
    Fakat bende pek ergonomik bulamadım özellikle eğileceksem acaba düşermi hissi uyandırmıyor değildi. Ayrıca bir sağdan bir soldan pıt pıt yanan ışıkları karanlıkta can sıkıcı bir hal alıyor.

#13 pyken123, 28 Ocak 2021
    Son düzenleme: 28 Ocak 2021
  14. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,016
    xm4 çok rahat bir kulaklık değil ama daha kulağa takar takmaz ortam gürültüsünü %50 azaltıyor bunu yaparken kulaklığı henüz aktif hale getirmeden yapıyor,rahatsızlık konusuna gelirsek birçok kafa yapısı var bütün kafaları içine alacak rahatlıkta kulaklık yapmakta zor iş,ayrıca xm4 xm3'e göre kablolu kullanımda çok daha iyi seviyede..

15. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Fit konusunda haklısınız kulaklık biraz kulakta emanet duruyor. Sport twsler de ki gibi finleri yok sadece sürtünme kuvveti kulakta tutuyor aleti. Ama bundaki ses ve anc onlarda yok, hal böyle olunca katlanıyoruz. Bide ben 800tl'ye falan almıştım, senn.momentum,airpods pro gibi diğer rakiplerinin fiyatları ortada.

16. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Denedim maalesef kulağıma uymadı belki kulak yapısı olabilir ama Sony gibi firma en kötü wings koymalı herkese hitap etmeli haksız mıyım uymadı devamlı gevşeme yapıyor sol kulağımda sonra kendiliğinden düşüyor maalesef ne kadar konuşsak boş hoşuma gitmedi sennheiser momentum tws 2 kullanıyorum he sunu dermiyim anc çok kötü hiç yokmuş gibi ama Sony de anc çok kaliteli uygulama dolu Sony yi anc konusunda rakibi olamaz bence sonuç olarak cihaz ergonomi dışında çok iyi inşallah yeni çıkacak cihaz iyi tasarım a sahip olur

PehliOne bunu beğendi.