Soundlink Aid200T Nem Alıcı ( Dehumidifier)

'Diğer Ekipman' forumunda compicat tarafından 3 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    Özellikle elimizde olan cihazların aksesuarları ve yan ürünleri konusunda emin olmadan çok öneri yapmıyorum. Haberdar etmek istediğim Soundlink Aid200T ürününü bir süredir kullanıyorum ve gayet memnunum; o yüzden haber adı altında ürün hakkında biraz bilgi vermek istedim.

Bu nem alıcı ürünler yıllardır var; benim ilk olarak hatırladığım Westone'un silindir plastik bir kap içerisinde nem aldıkça mavileşen, mavileştikçe mikrodalgaya koyup kuruttuğumuz silika yuvarlağını içeren ürünü. 2008 civarında UM2 ve Westone 3 ile aldığım bu ürünü çok memnun kalarak kullanmıştım. O zaman kullandığım comply uçları kulaktan çıktığı haliyle bu kutuya koyduğumda, 1 saat içinde kupkuru bir şekilde geri alırdım.

Sonraları bu üründen yine aldım; fakat içindeki kumaş bez gibi bir şeyle kaplı olan silika yuvarlağı, yerini sert plastikle kaplı başka bir silika ürününe bıraktı. Başta malzeme olarak ele, göze daha çok hitap etse de, sonraları maalesef önceki ürünün performansını mumla arattı. Açıkçası özellikle son nesil ürünün iem'leri nemden arındırmak adına farkedilebilir bir şey yapmadığını düşünmeye başladığım son 4 yılda başka bir nem alıcı kullanmadım. Westone'un ilk nesil ürününü de hep saygıyla andım.

Ta ki Temmuz ayına kadar. Soundlink Aid200T'yi ilk olarak Head-fi'dan bir arkadaşım bana önerdiğinde, piyasaya iyice yaygınlaşan plastik kap içerisindeki silika ürünlerden olduğunu düşünmüştüm. Aid200T çalışma prensibi ve farkedilebilir etkileri olsun daha profesyonel bir cihaz. Doğrudan kulaklığımızı içine koyup 3 saatlik zamanlamayı ayarlayıp bıraktığımızda, özellikle nozzle içlerinde etkisini görebiliyoruz. Şu an yaşadığım şehirde nemden daha çok olan herhangi bir şey olmadığı için, iem'lerimi kullansam da kullanmasam da nemden fazlasıyla etkilendiklerini düşünüyorum.

Soundlink firması ile daha sonra yaptığım yazışmalarda, ürünün tamamen kulakiçi cihazlara (işitme cihazları, iem'ler) yönelik üretildiğini anlattılar. IEM'ler için haftada bir 3 saatlik kullanımın en doğru kullanım olduğu şeklinde bilgi verdiler.

Üründen şu ana kadar çok mutluyum. Fiyatı da diğer bu tip ürünlere göre makul. İlgilenen arkadaşlar ürünü Aliexpress'ten, doğrudan Soundlink firmasının satıcı hesabından alabilir.

Portatif sistemlere ve iem'lere sahip onca kullanıcının olduğunu düşünürsek, plastik kaplar içerisindeki silikalara kargoyla birlikte neredeyse Aid200T kadar ödeme yapılıyor. Yukarıda da belirttiğim gibi Aid200T bu kaplı sistemlerden çok daha farklı.

Son olarak, ürünü almak isterseniz, yine PR eksikliğinin dibine vurmuş Çinli arkadaşlarımız kafamızı karıştırmak için elinden geleni yapıyor. Ürünün Aid200T, Aid200D ve Aid200 olarak 3 modeli var. Aid200T timer fonksiyonu olan tek model, 220 V ile çalışıyor ve Euro plug opsiyonu var. Aid200 ise Timer fonksiyonu olmayan ilk çıkan model. Yine Euro Plug opsiyonu var. Aid200D Timer fonksiyonu olmayan; fakat adaptör girişi olan bir model. Yani Aid200T ve Aid200 gibi dahili bir power kablosu yerine, değiştirebilir, takıp çıkarılabilen bir adaptöre sahip.

Bu tip ürünlere çokça rastlansa da hem fiyat uygunluğu hem de tecrübe edilmiş olması nedeniyle Aid200T rahatlıkla önerebileceğim bir ürün. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saygılar, Sevgiler

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  2. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Teşekkür ederim, iyi bir noktaya değinmişsin. Ben IEM leri çok sık kullandığım için nem zararını görmezden geliyorum. Ancak bir süre önce içi açılmış W3 görmüştüm, driverlerı paslanmış haldeydi. Nemin içerideki etkisini gözümüzle görmediğimiz için pek önemsemiyoruz ama aslında ciddi bir tehlike IEM ler için.

3. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Teşekkürler, ben bu konudan bihaberdim. Elimde hi-end ekipman olmasa da en azından kulaklık çantasına nem alıcı bir şeyler koymakta fayda olur.

4. anil

anil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Teşekkürler, iemi kablosuyla birlikte koymamız sıkıntı yaratır mı acaba? veya kozmetik olarak bir sıkıntı yaratır mı ileriki süreçte?