Stax Srs-2170 Sistem İncelemesi

'Stax' forumunda Sechtdamon tarafından 9 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. tsn141

  tsn141
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  28 Şubat 2010
  Mesaj:
  1,460
  Alınan Beğeniler:
  2,488
  Kulaklığı dün bizzat Özgürün evinde dinledim, Çok keyifli bir gün oldu. Misafirperliği için çok çok teşekkür ederim tekrar.
  Fazla geyiğe vurmadan direk yazayım kısa dinlememden aklımda kalanları;
  Benim kafa üstü yaklaşımımı bilen arkadaşlar bilirler şimdiye kadar iyi sayılabilecek kafa üstü dinledim ve bunların çok azını aslında alabilirim dedim(HE6, HE1000) LCD3 e filan burun kıvırmıştım. SRS2170 beğenip alırım dediğim kafaüstülerinin yanında biraz mütevazi kalıyor ki teknik yeterlilik(ayrım, arka plan hız vs) olarak da aslında mütevazi ancak taktığımda sihirli bir şekilde tonlama ve yumuşaklık(şu anki sistemde DAC kaynaklı olduğunu düşündüğümüz hafif bir parlama mevcut ancak TP yi dac olarak kullandığımda farkı anladım). O gün dinlediğim parçalarda kayıttaki yeterlilikten ziyade(siz dikkat etseniz bile) kendini alacağınız keyfe yönelendiren bir ekipmanla karşı karşı karşıya kaldım. Akşam iş çıkışı internette gezinirken müzik dinletecek bir alet olmuş bana göre. En çok zillerin tonlamasını ve kadın vokalleri beğendim ancak erkek vokallerde de söyleyen kişinin aktarmak istediği duyguyu yaşatabiliyor bu çözünürlük gibi bir şey değildi. Keyif için dinlenecek bir sistemdi bana göre. Staxlar ayrıca rahattı ancak kulakların çevresini de tamamen kaplıyor bilginiz olsun.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  6 kişi bunu beğendi.
 2. Sechtdamon

  Sechtdamon
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  3 Haziran 2014
  Mesaj:
  558
  Alınan Beğeniler:
  1,649
  Eyvallah Tahsin, çok sağol yorumların için. Ms II+ hakikaten parlaklığı biraz abarttı. Altmann TP ile çok hoşuma gitti müzik. Hafif yumuşatmak gerekiyormuş gerçekten bir katta.
   
  3 kişi bunu beğendi.
 3. Sechtdamon

  Sechtdamon
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  3 Haziran 2014
  Mesaj:
  558
  Alınan Beğeniler:
  1,649
  İki tane fotoğraf da ekledim arkadaşlar. Yakında Hrt MS II+ ile de izlenimleri ekleyeceğim. Nihayet arşiv düzenlemesi bitiyor. Galiba bu sefer Blues ve klasik müzik izlenimleri de olacak.
   
  2 kişi bunu beğendi.