Telefon Tavsiyeleri

'Konu Dışı' forumunda wakinyan tarafından 26 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Aslında iphone 6 ile karşılaştırmak lazım plus'la aynı kulvarda değil ama elimde plus olduğundan öyle oldu. Bu arada pil performansı da plus'a oldukça yakın m8'in. M8 kasa ekran oranını düzeltip sanal tuşları kaldırıp bir de mekanik tuş koyarsa efsane olur bence.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Son hipster @UmutecH dar kot giyip bukulme testi yapiyor :D

4 kişi bunu beğendi.
  3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,627
    Türkiye'de çok tutuyor bir şekilde. Kullandım bir süre. Çok sağlam ve kaliteli üretilmiş bir telefon, belki de en iyisi.

Ama ben tercih etmedim açıkçası, çünkü boyutuna göre ekranı çok küçük. Ayrıca bomboş, kullanıcı için fonksiyonel olmayan ve HTC yazan bir kısım var ön yüzde.

Kenarları ince ve kaygan. Tutmak daha zor, açma kapama tuşunun tepede olması da kötü. O güzelim kasayı kılıf ile kullanmak ta yazık...

Kamera çözünürlüğü düşük, ancak yeni versiyonda düzelttiler. Kulaklık çıkışında dip ses var, ama duyduğum kadarıyla onda da iyileşmeye gitmişler, bizzat dinlemedim.

Hız ve akıcılık olarak diğer birçok iyi telefondan farkı yok.

Velhasıl arayüz, akıcılık, kullanışlılık konusunda bir ilerleme yok, hatta boyut ve pratiklik açısından geri dönüş var. Ama sağlam ve şık metal kasa, çok kaliteli hoparlörler, güzel ve parlak bir ekran alıyorsunuz. Pil ömrü de iyi.

4. buğra

buğra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    m8 bence piyasadaki en iyi telefon. Pil ömrü yeterli. hoparlörü gerçekten muhteşem. Millet harici hoparlöre mi taktın telefonu diyor. Samsungun abartılı renk veren ekranlarından çok daha iyi bi ekranı var. iphoneun bıktıran arayüzü ve kısıtlayıcılığını istemediğim için m8 aldım. çok çok başarılı bi cihaz gerçekten.

5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,627
    AMOLED ve LCD konusunda insanlar ikiye ayriliyor resmen.

Ben de AMOLED'i seviyorum. Cunku daha cok kagida benziyor, gozumu daha az yoruyor. Gece karanlikta okumak ise bir zevk, cunku ekranin karanlik kisimlari cidden mutlak karanlik. Isik sizmiyor hic. Kontrast sonsuz. Ustelik karanlik kisimlar icin pil harcanmiyor. LCD aksine sadece calisan pikseller enerji tukettigi icin pil omru de uzuyor.

Yine de M8'in ekrani simdiye kadar gordugum en guzel LCD ekranlardan biri. Nexus 4 ve 5'ten bariz ileride.

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Bende lcd'ciyim :)) Note4 ile 6plus ve m8'de beyaz rengi karşılaştırdık Samsung' da beyaz yok beyazımsı diyelim :))
    M8 ise diğerlerine göre bembeyaz, iphone' da da hafif sarılık var. Tabi iphone'larda kullanılan bazı ekranlarda beyazı sarı olarak veriyor. Neymiş sıcak daha doğruymuş peh. Ama hakkını yememek lazım iphone 6''ların ekranı çok başarılı gerçekten.

2 kişi bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,627
    AMOLED'te nedense beyaz tam olarak tutmuyor genelde. Ya hafif magenta, ya hafif yesil, ya da hafif sari'ya falan kaciyor. Nexus 6'nin da ekrani cok hafif sarimsi. Nexus 5 ve M8 bembeyaz halbuki. Gerci root ederseniz hepsi kalibre edilebiliyor.

8. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Arkadaslar herkese selamlar;

Maksimum 1000tl ye sifir telefon almak istiyorum. Normalde apple ciyim ancak 6 plus 64gb imi hem buyuk hemde telefona gereginden fazla para harcadigimi dusunerek sattim. Sadece whatsapp, bankacilik ve internet amacli kullaniyorum sosyal ag ve oyunlarla isim olmuyor. En fazla 5'' dokunmatigi problemsiz ve internette yavaslama yasatmayacak telefon tavsiyesi olan varmidir? Sanirim en az 2gb ram olmali. Yillardir iphone kullandigimdan android e uzagim.

9. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    bankacılık olaylarıyla çok iliskiliyseniz apple da kalın bence hocam. android de malum olaylar daha yaygın gibi.
    android de bir oyun indiriyorsunuz telefonun her yerinden reklam çıkıyor :) tabi biraz mubalaga yaptım.

10. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Yok hocam maastan maasa fatura odemek arada bir havale o kadar oyle cok girdigim yok. Apple da kalsam yine 5s alsam 1500 lira vermem gerek.

11. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,784
    bu bütçenin içinde kalacak 800tl'nin altına alınabilen sony xperia m4 aqua 'yı tavsiye edebilirim.

#111 KaraSinek, 2 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Mart 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  12. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Lenovo p70 de cok cazip gelmedi degil, 8 cekirdek 2gb ram ve 4000mh batarya ile geliyor yiginlada tavsiyesi var.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Mart 2016, İlk mesaj zamanı 2 Mart 2016 ---
    ama bi o kadarda sikayet gozlemledim

13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,627
    Muhtemelen bunun kaynağı başka. Sade android'te böyle bir sorun yok. Nexuslarda mesela.

Bundan farklı olarak eğer Cyanogenmod kullanırsanız tüm ad serverlarını blok edebiliyorsunuz. Bu şu demek: hiç bir uygulamada, browser dahil, reklam sıfır.

Malum, bazı uygulamaların reklamsiz versiyonlarıni için ücret istiyorlar.

14. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    107
    Emektar S3'üme geçen hafta Cyanogenmod 11 yükledim sonuç performans olarak çok iyi ama banka uygulamalarını yüklemeye çekiniyorum. Bu konuda tavsiyesi olan var mıdır.?

15. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Bu Cyanogenmod 11 sadece reklamları önlemek için mi, yada bir nevi virüs programı gibi mi çalışıyor? Minik takozum Samsung Galaxy XCover 2 de kullanabilir mi? :)

16. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Hocam cyanogenmod custom made bir android işletim sistemi. Şu anda 13.1 e kadar geldiler yanlış hatırlamıyorsam ve hep stok android sürümlerinden daha çok memnun ettiler beni. Açık kaynak kodunun nimetlerinden faydalanıp kendi romunu yapan çok fazla ekip var aslında. Paranoid android de mesela iyidir kullanmışlığım var. Pil ömründe belirgin iyileşme yaratmıştı nexus 5te. Ancak cyanogenmod kadar fazla ayar seçeneği sunmuyordu. Nexus cihazları gibi pure androidle satılan cihazlar direk destekliyor bu custom made romları. Bunlar dışında da onlarca yüzlerce marka ve model için uyumlu sürümler mevcut sitesinden görülebilir. Eski ve kastıran cihazlara custom rom atmak cihazı yeniden hayata döndürebilir gerçekten :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

3 kişi bunu beğendi.
  17. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Ben bu işlerden pek anlamam yaşlılık işte :). Peki bi terslik olursa geriye döndürebilir miyim eski haline? ;D

18. mess

mess
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    İphone kullanmış biri başka birşey kullanamaz iphone a geri dönüş sizi bekliyor.

19. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Evet hocam stock roma geri döndürebilirsiniz ama bu işler birazcık teferruatlı internetten okuyup öğrenirsiniz ama biraz zaman alıyor olayı kapmak. Abuk sabuk hatalar çıkarss ne yapması gerektiğini başta bilemeyebiliyor insan. İnternet buyuk nimet :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Şu Cyanogenmodu felan nereden buluruz, link var mı?

Anneme verdiğim kötü S3üme ilaç olur belki :naughty