Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    469
    Cd kalitesi denince 1411kbps anlaşılıyor. Şarkı 4dk ise 1411kbps bitrate ile 42mb yapar. O yüzden bu değerler ideal :)

2. Karakuri01

Karakuri01
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Dostlar tidal hifi üyeliği açtım buradaki parçaları android telefona indirip tidal üzerinden değilde başka bir uygulama üzerinden dinlemenin yolu varmıdır.

3. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Tidalde mevcut müziklerin normalde olduklarından daha koyu/baslı olduğunu düşünüyorum. Sizinde dikkatinizi çekti mi yoksa bana mı öyle geliyor?

4. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Böyle bir imkan var ancak bunu buradan paylaşmam doğru olur mu bilmiyorum.

Karakuri01 bunu beğendi.
  5. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Neden dogru olmasin onu anlamadim paylasicz tabi
    Bu arada usbaudioplayer uygulamasinda dinleyebilirsiniz
    HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,034
    UAPP offline Tidal dosyalarını açabiliyor mu?

Collapse Signature Expand Signature
  7. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    464
    Ben de benzer bir izlenim edindim. Sanirim player engine ile ilgili bir durum. Ayarlarda bir secenek yok ama arka planda bir EQ DSP calisiyor gibi geldi bana.

8. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Ayarlardan
    Bu ayari aktif ettiginde android sinirlari ve mudahaleleri ortadan kalkar[​IMG]

9. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Hayir

10. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,891
    Bence de öyle. Özellikle benzer platform olarak Spotify ile birebir test edince bariz şekilde koyu çaldığını hissetmiştim. Kendi edindiğim birkaç flac ya da MP3 dosyası ile de kıyaslayınca da benzer durum olmuştu.

Collapse Signature Expand Signature
  11. Karakuri01

Karakuri01
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hocam aslında amacım daha kaliteli ses elde etmek şuan tidalden dinlerkende gayet yeterli ama fark yaratıyormu acaba önerdiğiniz uygulama ile dinleyince varmıdır bir artısı.

12. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Cok fark far bariz

Karakuri01 bunu beğendi.
  13. Karakuri01

Karakuri01
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Son olarak indirdiğimiz parçaları nasıl oynatabiliriz yardımcı olursanız çok sevinirim. Üst sayfalarda bir arkadaş uzantıyı .flac olarak değiştirince açıldığını yazmıştı sanırım telefonum wlag_log klasörüne kayıt oluyor parçalar oradaki sonu .txt uzantılı 30mb olan bir dosyayı flac olarak değiştirdin poweramp de açmaya çalıştım fakat dosya bozuk uyarısı verdi ve açmadı nerede yanlış yapıyorum.

14. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    469
    Android / data / com.aspiro.tidal / files / oflline

Bende burada tüm şarkılar.

xxyx ve PehliOne bunu beğendi.
  15. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Bahsettiğim olay verileri tidaldan alıp başka platforma aktarıp oradan dinlemekle alakalı. Dolayısıyla illegal bir olay ben de deneme amaçlı kullandım. Özellikle tidal dosyalarının aşırı koyu olduğunu düşünüp takıntı yaptıktan sonra denemek istedim. Sonuç: Tidal dosyaları; tidal platformuna yüklendiği anda reformize olup, benim gibi odyofillerin kabul etmediği bir durum oluyor.

İşin anlamadığım kısmı tidal hi-fi diye geçinip ortalama veya ortalamanın altı sistemlerde sırf tatmin etmek için alt frekansları şişirmesi çok zoruma gitti. Bariz boğuk kayıtlara dönüşmüşler.

Hi-fi mantığına aykırı! Kayıtlardaki bas fazlalığı her şey bir yana bildiğin gümbür gümbür çalıp baş ağrısı yapıyor. Yani ufak bir şeyi takıntı yapmakla değil bildiğiniz mahfetmişler kayıtları.

16. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    469
    Tidal'ın masaüstü uygulamasında indirme seçeneği yok. En sinir olduğum şey bu. Sürekli tanesi 30-50mb olan şarkıları kotalı internetimden indirmem gerekiyor. Belki bir yolu vardır ama o tarz şeylerle uğraştırmadan bu seçeneği sunmaları gerekiyor.

Spotify'da 1 kere indiriyorsun ve offline dinleme şansın var. Onları da saat 2'den sonra indirip kotadan düşmemesini de sağlayabiliyoruz.

Ayrıca bazen durup dururken uygulama kasıyor ve ses vermeyi kesiyor. Telefonu baştan başlatmadan düzelmiyor. Sizin başınıza geldi mi bilmiyorum ama internette böyle çok yorum var. Senelerdir çözüme kavuşmamış.

Spotify'a dönmek istemiyorum ama bu sorunlar biraz sinir bozucu. Arayüz de hala yeterince kullanışlı değil.

17. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    250
    Aynı zamanda masaüstün'de aynı şarkıyı 2 kere eklemeye çalıştığın zaman, bu şarkı zaten çalma listende var diye uyarmiyor. Ama mobil'de uyarıyor. Mobil 'de Playlist sırasını değiştirme özelliği yok, ama masaüstün'de var. Tidal biraz garip bir platform. Lossless dosyalarıni çözmek, çalmak uygulamayı' mi zorluyor nedir.

Koyu çalma konusunda ben bir şey fark etmedim. Belki bassı sevdiğim içindir, ekstra bir bass boost yapıyorsa' da çok hafif yapıyordur.

18. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    469
    Evet çalma listesi sırasını da söyleyecektim unutmuşum. Çalma listelerini Spotify'dan aktardım ve en çok kullandıklarım en altlarda kaldı. Hepsini silip tekrar aktarmam gerekiyor. Büyük bir problem değil ama kullanıcı deneyimini böyle şeyler belirler. Kaç senelik platform hala bunları aşamamış. Aylar önce Tidal'ı denediğim zaman aradığım çoğu şarkıyı bulamamıştım, şimdi ise çoğunu buldum ama bu eksiklikler tereddüt ettiriyor.

Masaüstü offline seçeneği olsa tüm dezavantajları es geçerdim ama bu durum işi bitiriyor benim için.

Yalnız Tidal'da "katkıda bulunanlar" kısmı güzel. Sevdiğim bir şarkı olunca girip bakıyorum kimler emek vermiş diye ve oradan başka şarkılarına da ulaşabiliyorum.

#678 Awésomé, 5 Kasım 2018
    Son düzenleme: 5 Kasım 2018
  19. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    250
    Playlist sıralama özelliği mobil'de neden yok diye mail atmıştım tidal'a, "şuanda bu özelliği sunmayı planlamiyoruz" gibi bir şey demişlerdi. Bazen düşünüyorum, bu geliştiriciler tidal'i hiç kullanmıyor'mu acaba? Bu kadar basit bir özellik nasıl eklenmez..

Hocam bu arada soundliz'e çok güvenmeyin. Yok dediği şarkıları yapabiliyorsan not alın ve tek tek elle arayın. Ben %30 civarıni öyle buldum. Ek olarak soundliz bazı parçaları tamamen yanlış bulmuş yada yanlış Remixlerini eklemiş. Playlisti komple kontrol etmekte'de fayda var. 1. 360 şarkı'yi elden geçirmek 2 günümü aldı. :)

Awésomé bunu beğendi.
  20. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,789