Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    İzzet abi bence gelir A&K'ye de uygulama olarak.

@Synthyss ben yazdım sonradan sildim Yağız müzik mağazası ile karıştırdım bir an.:)

Müzik mağazasının geleceğini öğrenmiştim ama ne zaman belli değil.Daha zamanı var sanırım.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,017
    Daha zamanı var diyorlar evet. Umarım gelir çok büyük ayrıcalık olur bizim için.
    @sensable
    Nasıl oluyor acaba o olay? Tidal'ı offline mı eşlemek gerek ilk önce?

3. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Tidal ak'lerin işlemcilerini yakar bence hiç heveslenmeyin :)) Ancak sensable 'ın dediği gibi olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4 kişi bunu beğendi.
  4. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    880
  5. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,017
    Yok MQS'yi kurdum 2 gün önce, ben tidal ile nasıl kullanıyoruz diye merak ettim :)

6. Carlito

Carlito
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    138
    uygulama olarak gelmesi çok daha pratik olur spotify gibi
    tidal takılmadan da oynatırsa züper olur :)
    artık tek derdimiz wifi olan ortamlar olur :)

edit; şimdi baktımda ak lerde cep telefonundan veri paylaşımını wifi üzerinden gördü telefon yanımızda olduğu zaman tidal gibi uygulamardan dinlemek mümkün şimdi tek dert :)tidal gelmesini beklemek

#46 Carlito, 10 Mart 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Mart 2015
  7. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    3G ile maalesef rezalet. WiFi ile henüz denemedim. Yılların Spotifycısı olarak bekliyordum Tidal'i ancak arayüz eksikleri mevcut @sensable ın da dediği gibi, özellikle Mac'te.

Vakit buldukça bu hafta deneyeceğim ancak listeler kıyaslandığında Spotify metropolse, Tidal henüz kasaba izlenimi bıraktı bende. Fiberde de şarkı yükleme hızı düşük, şarkı ortalarında donmalar gerçekleşir ise Spotify ile devam ederim kesinlikle. Okuduğum kadarıyla server sıkıntıları varmış Tidal'in (şimdilik).

8. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,017
    Evet, 100mbit ile de takılıyor bazı şarkılar. Ancak 1-2 saniye baştan bekleyince sorun çözülüyor. Bence windows için yazdıkları program gerçekten rezalet. Sorun serverdan çok onda sanıyorum :)

9. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    880
    Sistemi daha oturmamışlar malesef. Çok bişey beklememek lazım şu anda. 1411 değil 14000 kpbs de yapsalar, doğru güncellemeler gelmezse Spotify'a karşı zerre şansı yok gibi görünüyor.

10. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Ben de android için olanını satın almış bulunmaktayım. Gayet kaliteli çalıyor, istediğim gruplar da mevcut.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Mart 2015, İlk mesaj zamanı 10 Mart 2015 ---
    Şuan indiriyorum albümleri.''Adi'' kota dolana kadar devam :)

11. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    570
    Spotify ı iptal edip alınır mı yoksa bir süre daha arşiv ve arayüz için beklenir mi sizce? :D

12. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Ben beklemeye karar verdim. Hatta denemeyi bile başlatmadım, biraz daha gelişsin sonra deneyip karar vericem.

13. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Şarkıları yüklemesi baya yavaş olabiliyor. Sabırlı olunacaksa denenmesi için bir engel yok. Zaten 1 hafta deneme süresi var, baktınız olmuyor iptal edersiniz üyeliği. Benim dinlediğim müzikler açısından spotify'dan zengin. (jazz fusion vs) Bir de yeriniz olması lazım telefonda, 10 parça indirdim yaklaşık 700 mb yer tutuyor.

4 kişi bunu beğendi.
  14. WildKaos

WildKaos
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Sevdiğiniz albümler ile müzik kütüphanenizi oluşturabiliyormusunuz tidal'de ? Spotify sadece çalma listeleri oluşturuyor.

15. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Sık sık "buffer" problemi oluyor. İnternet hızımdan ya da onların sunucularından kaynaklı olabilir. Bu anlamda Spotify gibi kesintisiz çalmıyor. 1411kbps etkisi de olabilir tabi. Spotify'ın arayüzü bence daha başarılı ya da alışkanlık. Yinede hemen karar vermeden biraz daha denemeye devam.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Arşiv gayet yerinde. Bilinen Sanatçılar için durum böyle,keşif için daha beklemek gerekicek.

Bence şuan gayet alınabilir

17. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    Selamlar, cogunlukla spotify kullanan birisi olarak tidal beni memnun etmedi. Tamam muzik kalitesi gercekten spotify e gore daha iyi ama yazilim ve buffer konusunda firmanin ciddi problemleri var. Is yerinde kullaniyorum ve kullandigim internet turkiye sartlarina gore epey hizli, buna ragmen beklemek cok hos bir durum degil. Sanirim kismi buffer yerine sarkinin tamamini indiriyor ama cidden hantal. Yazilim arayuzu cok kotu bir kac kez hata aldim, daha yolun cok basinda olduklari cok belli. Ben uyeligimi yenilemiycem ki fiyatida dusunulurse spotify nin iki kati.

Ayrica arama kismi cok basit, spotify gibi cesitli arama secenekleri yok, algoritmalarinda sorunlar var. Yazilim tarafinda daha bir kac firin ekmek tuketmeleri gerekiyor. Bu arada spotify nin ozellikle avr ve bazi stereo amfiler ile olan uyumu tidal de ne yazikki yok. Evde iken ipad veya telefonumdan baglanarak muzik dinlemek keyifli oluyor yada uzaktan yonetmek. Ben bir sure beklemede olucam, spotify ile devam edicem. Kendi fikrime gore bu yazilimla ve eksiklerle kesinlikle odeme yapmam.

18. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,017
    Beyler cancel subscription yaptim 7gunluk bitmeden, email geldi, 30 gun daha bedava verdi. Haber vereyim belki birinin isine yarar dedim :eek:k

Bu arada 100mbitte de buffer yapiyor, 10 mbit internette de. Biraz zamana ihtiyaci var ama beles 30 gun veriyorsa dursun kenarda :evl

2 kişi bunu beğendi.
  19. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    880
    Bende iptal ettim. Takılarak streaming hadi bi nebze kabul edilebilir. Offline filan yaparsın hep dinlersin de o mac yazılımının hali nedir ya öyle. Sokaktan yazılımcı çevirsem 1 ayda daha güzelini yaparız. Bana gelmedi öyle 30 günlük talep bu arada.

2 kişi bunu beğendi.
  20. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    Bugun bende iptal ettim ama bana da herhangi bir mesaj gelmedi. Bekliyoruz :D.