Tidal HiFi 3 ay ücretsiz deneme kampanyası başladı

'Haberler' forumunda elektronik müzik tarafından 7 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu

1. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    859
  2. shadow06

shadow06
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Kampanya devam ediyor, sadece Amerika için olduğundan VPN'den Kuzey yada Güney Amerikayı seçin. Ek olarak yeni bir kart kullanmadım 2 üyelik önce kullandığım sanal kartı sistem yeni üyelik içinde kabul etti.

3. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Dosyaların kalitesi üst düzey dinleyiciler için yeterli gelmeyebilir. Fakat giriş seviyesindeyseniz veya ucuz yoldan kaliteli müzik dinlemek istiyorsanız Tidal harika bir seçim. Her ay ücretsiz deneme alabilsem bile paralı üyelik alırdım.

Ki zaten şu an paralı üyeliğim var ve devam ettiriyorum. Aldığı parayı sonuna kadar hak ediyor.

Tek eksisi Türkçe müziklerin bir kısmını bulamama ihtimaliniz olabilir. Bunun dışında kütüphanesi gayet geniş. Çoğu şarkıyı bulabiliyorum.

4. shadow06

shadow06
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Tidal Hifinin sunduğu parçaları giriş seviyesi diyerek çokta gömmemek lazım bence gayet kaliteliler. Lakin tabi ki torrent'te daha iyisi vardır, ama ara-bul-indir-yükle bir aşamadan sonra adamı yoruyor o işler. Eskiler bilir çevirmeli ağdan rapid ile yarım günde part part vcdrip indirip birleştirerek çamur gibi görüntüyü ağzımız açık izlediğimiz günleri hala hatırlarım. Zamanında çok uğraştığımdan akşam yorgun argın gelince artık o angaryalarla uğraşmak istemiyorum. Keza artık filmleri de netflix, prime video, tv+, stremio, iptv gibi platformlardan izliyorum çok nadir kaliteli yapımları çok kanallı ve 4k olarak torrent'ten indiriyor Sony hw700'de dinliyorum..

Ayrıca bedava üyelik alabiliyorken niye paralı üyelik alırdım dediniz anlamadım. Yanlış anlaşılmasın paralı üyelik tabi ki daha iyi Türkçe arşivin gelişmesine büyük katkısı var onun içinse ok. Ama bu tip platformlar arttıkça para yetişmemeye başlıyor birde olayın o tarafı var. 6 aylık yada 3 aylık üyelikler bu ara rahatlıkla bulunduğundan, nerdeyse bir senedir bir üyeliğin süresi bitti mi çalma listelerini yeni hesaba aktararak diğerinden devam ediyorum.

Güncel Türkçe parçalar genel olarak hifi bulunsa da, 90'ların klasikleri ise bazen normal kalite çalıyor Türkçe parçalarda ise master olayı ise önümüzdeki 5-10 sene zor gibi.

BatmaN19 bunu beğendi.
  5. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Para konusunda öyle dememin 2 sebebi var. İlk olarak hifi üyelik bence gayet ucuz. Türkiye için belirlenen fiyat gayet uygun. Vpn üzerinden üyelik almakla, üyelik bittiğinde yeni hesap açıp tekrar üye olmakla uğraşmaya gerek yok. Hifi dosyaları satın almaya kalksak harcanan paranın haddi hesabı olmazdı. İkinci olarak ise dediğiniz gibi kazandığı para doğrultusunda içeriğin geliştirilecek olması.

BatmaN19 bunu beğendi.
  6. emin50

emin50
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Qobuz candır gerisi heyecandır

7. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Adam a7x referans monitör, beyerdynamic 1770 pro ve idsd black label gibi pahalı cihazlara rağmen ben Spotify ile Tidal arasındaki farkı duyamıyorum. Belki çok uğraşsam %10 fark duyarım. Oda muhtemelen ses seviyesi farkından falandır. Tidal hifi üyeliğim olmasına rağmen telefonda bile boşu boşuna yer kaplamasın diye normal kalitede indirdim bütün şarkıları.

BatmaN19 bunu beğendi.
  8. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    794
    @PehliOne

%10 Hifi için çok ciddi bir oran ama sizde varsayım konuşuyorsunuz zaten.Tidal ve spotify arasında yadsınamaz bir kalite farkı var.Dinamikler ve enerji açısından Tidal net daha iyi.

Tidalin kendi içinde kalitesini hiç karşılaştırmadım ama psikolojik rahatlık açısından para ödüyorsam olabildiğince iyisini almalıyım mantığıyla, varsa MQA kayıtlardan yapıyorum listelerimi.

Günlük kullanım için spotify daha pratik,uygulaması daha tutarlı,kararlı ve konforlu.bu konfor için ses kalitesinden bir miktar taviz verilebilir.ama kritik dinleti yapacaksam kesinlikle Tidal tercih ediyorum.

@emin50

Qobuza Türkiye'den yasal olarak erişmek mümkünmü? Apk yükledim,vpn kullanarak üye olup giriş yaptım ama abonelik için ödeme yapamadım yanlış hatırlamıyorsam.

Collapse Signature Expand Signature
  9. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Tidal ile Spotify arasında benim tek fark ettiğim ses seviyesi, tidal da parçalar daha yüksek sesli çalıyor ve buda daha iyi olarak algılanıyor çoğunlukla. Bende zaten Pc de isem direkt tidal hifi açıyorum kafa rahatlığından yoksa çok bir şey fark edebildiğim den değil. Spotify gerçekten pratiklik konusunda rakipsiz, tidal android app'de seri seri müzik değiştirmek ölüm. Özellikle offline müziklerde geçişler bende 3 saniye falan sürüyor, belki de telefonum artık eskimiş ayak uyduramıyordur iPhone da nasıl bilmiyorum ama Spotify da pat pat geçiyor.

10. emin50

emin50
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 19 Temmuz 2021 ---
    Qobuz a Türkiye den girilmiyor zaten Ancak internet te fake hesaplar açılıyor 1 aylık. Ayrıca Qobuz dlx adında bir program yardımıyla da bilgisayara indirebiliyorsun. ben geçenlerde buldum ve kullandım 1 ay ve tüm favori müziklerimi de pc ye indirdim.hepsi orjinal flac 24 bit albümler kesinlikle tidalden çok çok üstün nitekim Türkçe albüm arşivi oldukça geniş. Biraz araştırmak gerekiyor. kolay gelsin.

11. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
  12. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    859