True Wireless IEM Seçenekleri

'Kulaklık Genel' forumunda CongoFather tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    aynı anda cihaz bağlanma olayını denemedim bende airpod 2 var, ama zaten o olay pek verimli gelmedi bana daha önceki deneyimlerimden kopma oluyordu falan. bende pro almayı düşündüm geçen gün indirim görünce ama vazgeçtim silikonlu kulaklık uzun süre kullandığımdan kulaklıklarımda ağrı başladı hiç sevmeme rağmen airpod almıştım ama eğer iphone kullanıyorsanız sayısız kolaylığı oluyor jabra 75t veya sony nin mx0003 gibi saçma kodlu kullaklığını bundan dolayı almadım iphone kullanan biri bence airpod almalı hem ses seviyesi ve ayrıntı daha ii oluyor eşleşince hatta applemusic +iphone+airpod kombini bile fark yaratıyor. şuan elimdeki çoğu kulaklığı hediye falan ediyorum yada satıyorum elimde olan airpod 2 ve sony xb900n kafaüstü kulaklık yetiyor. (birde beni anc özelliği rahatsız ediyor hemde sese etkisi oluyor birde şarja ,ondan 4 tane anc özellikli kullaklık kullandım ama bu özelliğini hiç kullanmadım.

2. ÖmerT

ÖmerT
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Aslında airpod cidden düşündüm.
    Yakın zamanda iphone telefonda alacağım.
    Ama neyse artık çok geç zaten. Bu fiyatlar çok yüksek.

3. Plak_love

Plak_love
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Xb900n basshead olarak tanımlayanlar var. Doğrumudur? Karakteri nasıl?

4. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    evet öyle ama ben böyle sunumları seviyorum sadece ufak bir ayar yaptım düşürdüm bass ritmini daha iyi oldu sesi azaltıyor diğer türlü net olsada, ama sony nin headphone uygulaması şahanedir kullananlar bilir hertürlü ayar birde sanırım kullandığım en rahat kafaüstü kulaklık sanırım görüntüsü çok şık dışarıda kullanıma uygun benim için daha öncekileri kullanamıyordum kocaman bişey falan rahatsız ediyordu bu kulağı tam kaplamasına rağmen çok ii duruyor kullanım kolaylıklarıda baya yeterli hatta yazın bile o sıcaklarda çok rahat kullandım kulaklığı 1 saat hiç çıkarmadan çok terleme yapmadı falan, bundan önce en son kullandığım sony ürünü h900n(h.ear on 2) nin sesi çok cılız gelirdi zayıf bu daha gövdeli ve buradaki arkadaşların tabiriyle eğlenceli bir ses veriyor.

5. Plak_love

Plak_love
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Sennheiser momentum 2 ile karşılaştırırsak sonuç ne olur sizce

6. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    üzgünüm kullanmadım bilgim yok ama şu da var ben hiçbir kullandığım Sennheiser ürününü sevemedim (sennheiser pxc 550, hd4.40 ve 2006 larda aldığım modelini bilmediğim kulakiçi kulaklık) tabi ben profesyonel değil eğlenceli sunumları seven biriyim.

aklıma gelen kulakiçi örnek kısmen uygun fiyatlı samsung buds (telefonla hediye gelmişti sattım telefonu satınca) jabra 65 t (ama jabra da bağlantı problemi yaşamıştım kopmalar) ile aynı sese sahipti, huawei freebuds mı ne ydi onunda airpod 2 ile aynı sesi vardı.

#46 yhymix, 15 Ekim 2020
    Son düzenleme: 15 Ekim 2020
  7. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Arkadaşlar merhaba, Klipsch T5 kullanan varmı, tavsiye edermisiniz?

8. zamlamammaz

zamlamammaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Merhabalar,

Bir süredir Klipsch T5 modelini takip ediyorum, hatta Amazon'dan 60$'a sipariş ettim. Kargo süreci biraz gecikti, bu arada da araştırmalarım neticesinde kulaklıktan soğuyup siparişimi iptal ettim. Şunu söylemekte yarar var tws arayışına girdim çünkü kafaüstü bluetooth kulaklık kullanıyorum (MPOW H12) ve bu biraz yormaya başladı, daha taşınabilir bir cihaza geçme isteğim var.

Şimdi, Klipsch T5'ten vazgeçince Klipsch T5 II modeline yöneldim. İkinci versiyon birincisinde çok eleştirilen eksikliklerin tamamlandığı ve özellikle alçak frekanslardaki başarısızlığın giderildiği bir model olarak öne çıkıyor. Bir true wireless kulaklıktan beklenecek bütün özelliklere sahip, üstelik söylenene göre temiz, nötr ve üst frekanslarda başarılı bir ses karakteri var. Fakat şöyle bir durum var ki, geçen hafta amazon'da 100$ fiyatı vardı, sonra stokları tükendi ve yeni partiyi 200$ olarak piyasaya sürdüler. Türkiye fiyatı 2100 TL olarak stabil durumda. Açıkçası geçen hafta 100$'a satılmış bir kulaklığa 200$ veya bu fiyatın Türkiye muadili 2100TL vermek istemiyorum. Sizce indirim beklemek mantıklı mı? Pek acelem yok ama Ocak ayı içerisinde almak beni mutlu eder.

Aslında ara ara kablosuzdan vazgeçip Fiio FH3 alasım geliyor ama uzun zamandır dışarıda kablolu kulaklık kullandığım yok ve alışıp rahat edebilir miyim emin değilim. Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Aralık 2020 ---
    ben kullanmadım ama yukarıda da belirttiğim gibi araştırdıktan sonra caydım. Biraz noksan bir kulaklık bana kalırsa, pişman etme ihtimali var.

jakabo bunu beğendi.
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,495
    Bir adet edineceğim yakında... Fit, pil ömrü ve ses kalitesi önemli. Galaxy Buds Pro mu alsam ki?

10. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    İsteklerin doğrultusunda Jabra Elite 75T güzel bir seçenek.

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,495
    Su videoyu faydali buldum:

Fit olarak 75T iyiymis; ama ses kalitesi olarak Sennheiser ve Galaxy buds pro daha iyiymis galiba.

Halitkin bunu beğendi.
  12. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    75T nin sesi gerçekten çok iyi, alt baslar oldukça yumuşak ve detaylı, enstrümanları ayrıştırması da bi hayli iyi, dinleme şansınız varsa sakın kaçırmayın bence.

Halitkin bunu beğendi.
  13. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Galaxy Buds Pro'dan her türlü iyi ama Sennheiser'ın bir tık altında.

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,495
    Video'yu yapan kisi, Galaxy Buds Pro'nun sesi 85T'den basarili, Sennheiser'a da cok yakin demis. Siz ikisini de denediniz ve 75T'nin ses kalitesini daha onde mi buldunuz?

Bir de, Momentum true wireless 1'in yeni fiyati $125. 2 ise $300. 1 ciddi cok daha kotu mu?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Şubat 2021 ---
    Biraz arastirmanin neticesi:

Momentum 1 de pil sorunlari varmis. 2'de yokmus, ancak sesi eskisi kadar iyi degilmis. Yine de muadillerinden iyiymis. Kullanim (pratiklik, guvenilirlik, vs.) Galaxy Bud Pro'lar kadar iyi degilmis. Kulakliklar bagimsiz degilmis, master-slave seklinde calisiyormus. Bagimsiz olanlar kadar guvenilir degilmis. Gerci 75T de bagimsiz degil ama baglanti sorunu yokmus, ki gecmislerini goz onune alirsak Jabra'nin pratiklik, fit, ve baglanti konusunda onde olmasi gayet normal. Bir de fit olarak Jabra ve Galaxy Bud Pro kadar iyi degillermis.

Bu yazdiklarimin hic biri kendi deneyimim degil...

Lakin Monster'in TW IEM'inden edindigim tecrube o ki: Pratiklik ve guvenilirlik, en az ses kalitesi kadar onemli. Calistirmak icin 10 dakika ugrastirdiktan sonra, ses arada bir kesildikten sonra, dinlemek icin taktiginda pilin bitik oldugunun farkina varinca, ses kalitesinin hic bir anlami kalmiyor. Ilk basta adamakilli calismasi lazim. Ve ciddi teknoloji iceren, farkli cihazlarla baglanti kurmak zorunda olan kucucuk bir giyilebilir alet icin cok da kolay degil bu...

Monster'in TW IEM'i bu acidan basarili degil. Ilk baslarda cok iyi calisiyordu. Artik baglantisi bazen iyi, bazen kotu. Bu da kabul edilebilir bir durum degil.

Su durumda tercihim Galaxy Buds Pro'ya kaymis durumda, ama Jabra 75T'yi de alip denesem mi ki diye dusunmekteyim su an... Duzgun calisan kaliteli bir sey olsa $500 vermeye de raziyim ama butik ya da ses odakli sirketlerin urunlerinin pratiklik sorunlari var, digerleri de ses kalitesi olarak o kadar iyi degiller...

An itibariyle 75T indirimde $150; Galaxy Bud Pro is $200...

15. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    346
    Anker soundcore liberty 2 pro'yu da seçenekler arasına ekleyebilirim. Pil ömrü epey tatmin edici. Kutudaki şarjı daha bitiremedim. Kulaklığın kendisi de yaklaşık 32 saat çalma süresi vaad ediyormuş ki doğrudur çünkü günde 5-6 saat dinlemeye şarjı 100'den 80'e anca geliyordu. Standby süresi vs hepsi dahil. Kendine has ses uygulaması ve ünlü prodüktörlerin kendi zevklerine göre hazırladığı ekolayzır seçenekleri de var, dilerseniz müzik türüne göre de geniş bir ekolayzır seçenek listesinden seçiminizi yapabiliyorsunuz. Benim hoşuma gitti açıkçası. Almayı düşünen bunu da bir incelesin mutlaka :)

Eklemeyi unuttum en büyük özelliği de aptx desteğinin olması. Çoğu kulaklık sbc ve aac desteği sunuyor ama bunda odyofilleri az buçuk memnun edebilecek şekilde aptx kodeki de mevcut

zxc bunu beğendi.
  16. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Ben de True Wireless kulaklık arayışındayım 300 dolarlık bütçem var telefonum Galaxy S20 sizce Galaxy Buds Pro almak mantıklı mı

Scalable Codec destekliyor ve bu codec AptX den daha iyi sanırım hem Dolby desteği var hem de 360° ses diye bı özelliği var ve sitesinde stüdyo kalitesinde ses vereceğini vadediyor.

Samsung Galaxy S6 dan itibaren UHQA (Ultra High Quality Audio) özelliğini kullanıyor ve CD kalitesinden daha kaliteli bir ses vereceğini iddia ediyor.

Collapse Signature Expand Signature
  17. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    264
    Momentum 1'i direk eleyin hocam aklınızı karıştırmasın. Zaten üretilmiyor ve üründe olan sıkıntılar 2.versiyonda giderildi. Hata giderme haricinde anc dahil birtakım ek özellikler de var.
    galaxy buds pro hakkında bilgim yok maalesef

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ, zxc ve pyken123 bunu beğendi.
  18. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    200 USD 300 USD bandında seçim yapacaksanız ama mutlaka iyi bir anc özellikleri sahip olsun çünkü o fiyat üzerinde anc olması gerekli jabra elite 75t veya 85t Galaxy buds pro sennheiser momentum tws 2 arasında tercih yapabilirsin bose quiet comfort var yeni bir ürün ama fazla yorum yok cihazla ilgili

zxc bunu beğendi.
  19. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    881
    Liberity pro 2'yi bende bir süredir kullanıyorum. Yüksek fiyatlı ürünleri baz aldığınızda ses kalitesi fiyatına göre iyi ama kulaklığı flat eq da kullandığınızda iyi değil. Size mecburen eq ayarı yaptırtıyor kulaklık. Bahsedilen ünlü prodüktörlerin yaptığı eq ayarları da çok dengesiz ben beğenmedim. Batarya performansı da yukarıda söylendiği gibi çok büyük rahatlık.

True wireless kulaklık kullanmaya başladığınızda zamanla kablolu kulaklıklar anlamını yitirmeye başlıyor. Spor yaparken, yolda, toplu taşımada filan kablolu istemiyorsunuz artık. Bütün büyük firmalar artık bu sektöre oynuyor ve teknolojinin gelişimi de göz önüne alırsak true wireless kulaklıkların zamanla kablolularları geride bırakabilecek seviyeye geleceğini düşünüyorum ama bunun için daha vakit var belli ki.

refuserQ, Ertan6161, zxc ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    346
    Aynı şekilde ben de eko ayarlarını yavan buldum en azından benim zevkime uymadı. Ekolayzır da Acoustic seçtim ben de. Biraz daha dolgun ve detaylı ses vermeye başladı. Tabi çok daha iyi kulaklıklar mutlaka vardır ama fiyat bandına göre yeterli geldi bana. Kablolu kulaklığı ben de aramıyorum dışarıda tws büyük rahatlıkmış gerçekten de :)

zxc bunu beğendi.