V-Moda Vibe Kulakiçi Kulaklık İzlenimleri, İkinci Bakış ve Vibe versiyonları

'V-Moda' forumunda Be Creative tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    @wildkaos
    Ben yollamadım, ama TicketID'mi ayırttım, yani istediğim bir zaman yolladığımda yardımcı olmak zorundalar. Filtre dinlemeye mani olmadığı için sorun yaratmıyor, bir de aluminyum filtre yaptım zaten kendim, o bile yeterli oluyor...

Tek yapmak gereken V-Moda'nın sitesine girip support kısmına mail atarak durumu anlatmak...

2. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
  3. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Benim merak ettiğim bir kulaklığın kalitesi sadece baslardan mı ibarettir, yoksa sadece baslara bakarak o kulaklığın genel karakteristiği hakkında bilgi sahibi olabilir miyiz?

4. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Ben biraz kinayeli sormuştum ya neyse... ;)

5. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Muhah, şaka mısın arkadaşım, ben ne diyorum sen ne diyorsun. Bir kulaklıkta zaten bas, mid ve tizden başka frekans mı var Allah aşkına? Yani sen doğru bakıyorsun da biz mi yanlış bakıyoruz bunca zamandır.

6. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Ülkemizde biliyorsun ne kadar yüksek bass veriyorsa o alet daha kalitelidir kavramı var birçok kişide. Biraz hastalık olmuş, alınan ses sisteminde oturur önce bass dener insanlar niyeyse bizde. Veya arabaya bağladıkları hoparlorlerde bile müziğin içine etmek uğruna bassları azdıran çok kişi var, sanki mok oluyor gibi :) Tabi ben buradan kimseyi kastetmiyorum ha, onu bilin yani. Sade çevremden edindiğim izlenimler bunlar...

Eğer bir insan biraz müzikten anlıyorsa tüm frekansların gerektiğini anlar. Müzikler mid düşükken de rahatsız edici, bass düşükken de, tiz düşükken de. Bu zaten UM1'i totalde Vibe'a karşı elememin ilk sebebi aslında, müziğin yüksek midlerinin temelini oluşturan tizleri duyamamak müziği bir hayli kayıplı duymak demek. Muhakkak dinlediğimiz, denediğimiz her DAP'ta veya kulaklıkta bir yerlerde kayıp vardır ama bütçeye göre en az kaybı bulmaya çalışıyoruz işte...

UM1 ile Vibe'ı kıyaslarken de dediğim gibi, Vibe'ın düşük mid frekanslarının balansı çok iyi ayarlanmamış bence. Ciddi test edenler de bunu söylüyor zaten, bu da tiz frekanslarını biraz daha önde gösteriyor. Ancak çok rahatsız edici değil, en azından UM1'in %10 tiz başarısının yanında bir hayli iyi genel olarak tüm seste. Bu bütçeye bu kadar oluyor... :)

7. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    İşte ben de onu kastederek bir şeyler sormuştum ki uzman(!) arkadaşlarımız bu konu da yorumlarını konuşturunca şaşırdım.

8. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Alıntıdır; ***eshquia***

9. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Bu arada bilmiyorum dikkat ettiniz mi, V-Moda Vibe'ın yeni renkleri çıktı. Val Kaltok tarafından yapıyan açIkalama da yeni renklerin resimleri şöyle efendim;

La Mocha
    Red Roxx
    Red Roxx'ın kutulu mutulu resmi;

10. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Siyah kırmızı, siyah mavi(interin renkleri) en sevdiğim renk kombinasyonlarıdır ikinciye bittim :)

11. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Offf çok güzeller gerçekten :)

12. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Vibe'da bundan sonra isteyenler izolasyonu da bu fitlerden alarak arttırabilirler. Derinliği kötüleştirirmi bilmem ama UM1'e aynı uçlardan kullanmıştım, izolasyonu müthiş...

13. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    @Be Creative

Nereden alınabilir bunlar? Takınca çok etki eder mi sese?

14. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    eBay'dan bulabilirsin bundan. ;)

15. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
  16. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    çok saol @Be Creative

bakıyorum :)

17. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Almaya karar veren olursa bana da söyleyin de 3-4$ yollayayım ;)

18. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Bu arada yeterli kullanıcı sayısı olmadan ölçü almak doğru olmayacağı için bu güne kadar koymamıştım, yaklaşık 30 mesajı bulan Amazon kullanıcıları yorumlarını da koymanın vakti geldi. Yorumların çoğunluğu hiç de yanlış düşünmediğimizi gösteriyor, ürünün şu anki puanı 4.5/5...

http://www.amazon.com/gp/product/cu...301017-5368056?ie=UTF8&n=172282&s=electronics

Bu da 10 kadar yoruma ulaşmış Cnet kullanıcıları yorumu. 8.8 ortalama puan, ve sesi beğenmeyen tek kişi olmuş. Odun... ;D

http://reviews.cnet.com/V_moda_Vibe_flashback_chrome/4852-6468_7-32165976.html?tag=uoavrg

19. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    @Be Creative

ebaydan almaya karar verdim... eğer istersen senin için de sipariş veiriyim...

20. Birdy Dizzy

Birdy Dizzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Vibe doğal olarak fiyat yakınlığı da düşünülürse en fazla UM1 ile karşılaştırılıyor. Vibe ı hiç dinlemedim ama pekçok yerde okuduğum kadarı ile önemli eksiklikleri var.

*Tüm kullanıcılar vibe için berrak bir mid ve tiz den bahsederken (sahne derinliği de iyiymiş) etkisiz yada eksik bir bastan şikayetçi. Ben de her zaman abartılı bastan nefret etmişimdir. Çünkü özellikle midleri perdeler ve kulağa bas ve tizden oluşan bir ses gelir. Ancak bir kulaklık en azından doğal akustikteki bası yeterli miktarda verebilmeli. Bu yönde eksikliği var ise kabul edilemez.

*Malzeme kalitesi çok önemli. Vibe ,UM1 den daha ucuz da olsa kısa sürede sorunlar çıkarırsa hiçbir anlamı yok. Özellikle kablo kalitesinden herkes şikayetçi. Malesef çözümü de yok. UM1 bu bakımdan çok avantajlı. Kabloları kalın ve yıllarca kullanılabilir bir görüntü veriyor. Yanlış bilmiyorsam sorun çıkarsa dahi basit bir işlemle değiştirilebiliyormuş.

*Kullanıcıların çoğu niye bu tip kulaklıkları tercih ediyor: İzolasyon. Tabiki bunun çift taraflı avantajı var. Dışarıdan gelen sesleri duymadığınız gibi siz deyim yerinde ise bangır bangır müzik dinlerken kimsenin birşey duymaması ve rahatsız olmaması. Vibe bunu sağlamıyor ise bana pek birşey ifade etmez. İyi bir markanın (Grado gibi) normal fakat taşınabilir bir modelini alırım hiç olmaz ise maksimum derinlik ile müzik dinlerim.

Vibe eminim ses kalitesi bakımından iyidir (be creative e bu konuda güveniyoruz) ancak ben bu önemli eksileri olan bir kulaklığı almam. Herkesin düşüncesi tabiki kendini bağlar.