V-Moda Vibe Kulakiçi Kulaklık İzlenimleri, İkinci Bakış ve Vibe versiyonları

'V-Moda' forumunda Be Creative tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Vibe'ın bassları hakkında çok değişik yorumlar var. Gayet yeterli basslara sahip bence, ki Türkiye'den alan 5-10 arkadaş ile bu konu da aynı düşünüyoruz, ki yurdum insanı bassları benden bile çok seviyor :)Ben de senin gibi altyapıda çok önem veririm basslara ama öne de çekmeyi sevmem, bassı önlere alma imkanını Vibe ne kadar verir çok iyi bilmiyorum o yüzden hâlâ... Zaten bu konuda gerçekten yetersiz olsaydı head-fi'de V-Moda furyası başlamazdı kolay kolay, yaklaşık 700 mesajlık dev bir topice sahip yalnızca Vibe modelinin konusu.

Malzeme olarak açık söyleyeyim. UM1'e 100 veririm, Vibe'a ise 70 civarı. Kabloları sıradan Vibe'ın, dayanıksız demiyorum. Gayet iyi dayanıklılık konusunda bence. Ama sıradan işte. Bu dediklerim de krom modeli için geçerli. Siyah model ise tam bir felaket, Kromda yine dediğim gibi dayanıklı, şekil alabilir ve yumuşak bir kablo var. Siyahta ise odun gibi bükülemez, iğrenç bir kablo var. Siyah modelin ne olduğunu biz biraz geç anladık ve malesef 1-2 arkadaş aldı Türkiye'den...Evet değiştirme işlemini V-Moda'da yaptığını söyledi bana kablo aksanını, kullanıcı desteğini gerçekten beğendim görüşmelerime aldığım cevaplara bakınca. Yeni bir firma olduğu için ekstra önem gösteriliyor tabii :)

Bence izolasyon işi göreceli Vibe tarzında. Yani Vibe izolasyon için değil de "Portatif bir headphone" olarak taşınabilir headphone tipi avantajına sahip, verdiği ses IEM sesi değil yani. Ama söylediğine IE4, Zen Aurvana, Cx300 tipi modeller için katılıyorum. Çünkü Vibe ile aynı tarz olarak görünmelerine rağmen gerçek ses renklerinin alakası yok. Amenna, Vibe'da 8-9dB izolasyon da var yine onlardaki gibi :) 92 model belediye otobüsü olmazsa yetiyor bana. Ki yollarda müziğin ayrıntısına çok dikkat edemiyor insan haliyle. Otobüs sesi gibi sert seslerin olmadığı ortamlarda da konuşma, bağırma, anırmaları kapalı ortamda yok ediyor denebilir ;)

İş ihtiyaç meselesi. UM1 de gayet tercih edilebilir bir çok yönüyle, ama farklı tarz oldukları kesin... Ben "headphone tarzı yaygın ses verebilen bir portatif kulaklık yok mu?" diyerek yola çıktığım için bana özel olarak hitap etti aslında Vibe. Ama benle beraber kullanan 9-10 arkadaşın da çok memnun olmasına seviniyorum...

2. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    @kontG @becreative

ebayden almaya karar verdiysen ben de bi v-moda vibe alayım diyordum.
    etyleri kulağımı rahatsız ettiği için satmıştım. bir daha da in ear, um3 dışında almam diyordum.
    ama madem bu kadar çok müzik türüne elverişli bir kulalık artık in-ear olmasına "katlanacağım."

birleşip bişiler ayarlayalım mı ?

(in ear ama hava alıyor değil mi vibelar ?)

3. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    ebay'den topluca getirtme olayı var mı? varsa bi ara birleşelim getirtelim...

@birdy dizzy

Baslar konusunda beni tatmin etmekle kalmadı, tam tersi basları sevdiren tek araç oldu (vibez'la beraber)... Tabi bu benim görüşüm... İzolasyon için de çok aşırı kulak tıpaçı gibi olmasını istiyorsan sevmen zor ama bence yeterli... Sadece ikaruslarda motor sesi geliyor... Malzeme kalitesine de kötü diyorsunuz ama zarar gelecek gibi değil bana göre... Ama tabi yine de sen bilirsin, bence pişman olmazsın ama istediklerini karşılayamazsa da hayal kırıklığına uğrama :)

4. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    1- foruma quick reply lazım :)

2-topluca getirtmek derken işte hepsini satan bi satıcı bulacağız sonra paraları toplarız birimiz öder, sonra ürünler gelince bir daha toplanırız.

ama aklıma şu geldi kargoda 100 euro sınırı var ya bu parça başı mı ?

eğer öyleyse olmaz benim dediğim ya da ıvır zıvır getirtebilirz sadece.

bu arada hemen baktım kırmızı siyahı yok henüz e bayde, ben onu alacağım sonra da siyah zvm. güzel olur ya ?

5. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Üyelik ayarlarınızdan forum ayarları ve altta, hızlı msj göster. Seninkini yaptım fehatt ;)

6. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkürler ya.

bu arada 21 şubatta çıkıyormuş kırmızısı. zvm yi alıp ondan sonra bakıcaz buna demektir.
    (cuma günü teknoporta gidicem bir şey isteyen olursa haberim olsun.)

7. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    2 gün önce tutukluk yapmaya başlamıştı Vibe. Dün tam gitti, yani tam gitmedi de temassızlık var malesef giriş kısmında. Bastırınca düzeliyor, yoksa bozuk. ID Ticket var yani istesem yollayabilirim tamir için ama artık gezme işim ÖSS koşturmasıyla beraber bittiği için headphone düşünüyorum. Gerçekten malzeme kalitesi konusunda kaç aydır korktuğum şey başıma geldi. Bayağı da hor kullandım ondan aslında ama UM1 bu konuda sağda 0 bırakıyor Vibe'ı...

8. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Ve yeni Vibe'ların ses karakteristiği olarak eskisini çok arattığı söyleniyor.

9. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Yani iç yapıda da mı değişiklikler var?

10. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Ses karakteristiğinin eskisi kadar iyi olmadığını söyleyen bir yorum okumuştum geçen de Head-Fi'da.

11. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim kullandığım bu ikinci vibe.İlkini sırf kablosu nedeniyle (hani şu siyah renk olan) satmıştım.Yaklaşık bir hafta öncede yenisi elime geldi (flashchrome).Şöyle 15-20 saat kullanayımda size aradaki farkı söylerim.Yalnız dikkatimi çeken, ilk kullandığım vibe ile birlikte 8 çift uç gelmişti.Yeni siparişimde 7 çift uç geldi.Eksik gelen uç en ufak boyutlu olan.Normalde en küçük boydan"4 çift" geliyordu...

12. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Vibe kullananların en çok şikayet ettikleri konu kablosunun hassas olması."DAP resimleri" başlığı altında adamın biri vibe'ı kablonun jak'la birleştiği yerden "makaron" dedikleri şeffaf bir kaplama ile izole etmiş.Bizimde böyle bir şey yaptırmamız lazım.Ama nerden ve nasıl?

13. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Aynı muhabbeti daha yeni konuşmuştum Berat23 hocamla. O yaparmış, sizin için yapacaktır mutlaka :wink

14. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet "Berat23" hocam sağolsun yardımcı olacak.Bugün makaronu aldım.Ancak resimdeki makaron kaplama değil.Farklı bi şey.İşim bitince bir resim eklerim..

15. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    evet ben de istiyorum... özenle korumak lazım... o kadar para döktük :worship

16. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ewet yaklaşık 15 saat kulaklığı ısıttım.İlk kullandığım vibe ile yaklaşık 1 hafta önce aldığım vibe arasında ses bakımından bir fark göremedim.İlk aldığım Vibe'ı cowon u3 ile kullanmıştım.Şimdikini Vibez ile kullanıyorum.Vibe her zamanki gibi mükemmel...

17. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Şu şeffaf makarondan hala bulamadım.Elimdeki siyah renk.1 hafta içinde de bulamazsam siyah makaron ile kaplamayı yapacağım.Gerçi şekli biraz bozulacak ama, ilerde kablo problemi yaşamaktansa tipinden fedakarlık ederiz artık..

18. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    bana da şeffaf lazım... bulamazsam bantla sarıcam...

19. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    vibe beni 2008'e kadar idare etsin yeter.Sene sonu westone UM3 almaya kesin kararlıyım.Birde yanına amfi alayım diyorum ama taşıması problem olur.Zaten Vibez 2 yumurta büyüklüğünde cebe ancak sığıyor..

20. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    bence işciliğin iyi veya kötü olmasından ziyade kaplandığı alan önemli,bu fotolara görede kablo üzerinden geçen kaplama boşta gözüküyor, bu işlemin yarar sağlaması için sarımın kabloyu sıkı sıkı sarması ve bir geçişle jakıda kavraması gerekir diye düşünüyorum.bilemiyorum gördüğüme göre düşündüğümü ifade edebildim mi?