V-Moda Vibe Kulakiçi Kulaklık İzlenimleri, İkinci Bakış ve Vibe versiyonları

'V-Moda' forumunda Be Creative tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    wallaha makarondanmıdır bilinmez havya ile yeterince ısıttım.Ancak bu kadar daraldı.Bilmiyorum daha da daralırmı acaba? Berat arkadaşımızın yorumunu bekliyorum..

2. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Valla öyle ya da böyle yeter ki korunsun...

3. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Valla ben beyaz seloteyple yapıştırdım. Önemli olan, birleştikleri yerden bükülmemeleri, orası biraz dik dursun yeter.

4. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    rica ederim.elimden gelen yardıma hazırım.öncelikle işçilik fena değil.çakmakla yapsanız daha iyi olur ama kabloyu yakma riskiniz çok fazla.boşluğun sebebi makaronun çapından olmuş.makaronu tam ucu ucuna girecek şekilde alırsanız çok iyi olur.yurtdışında adamlar her malzemeyi rahat bulabiliyor.burda o sorun.bant ilede olabilir aslında.kullanılan yeri pek bilemiyorum ama .bana kalırsa alın 4metre gümüş kablo tekrar kablolayın.hem seside ilileşecektir:))

5. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Bu konuyu açar mısın biraz? Nasıl ses ilileşecek? ve de tümünü gümüş kabloyla sarmak?

6. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    hem gümüş kablo ile sarmanın nasıl olduğunu (açıklamalı,mümkünse fotolu),hemde ses iyileşmesinin nedenlerini bende merak ettim,ayrıca sanırım makaron uygulamasından önce kablonun bağlantı bölümüne (makaronun boyu kadar olan mesafeyi) siyah veya uygun renkli izoleli bant uygulaması yapılırsa hem daha sağlam olur,hemde makaronun olası boşluğu alınmış olur diye düşünüyorum.

7. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    kabloyu tamamen değiştirmekten bahsediyorum.gümüşün bakırdan daha iyi bir iletken olduğu kesin ki vibenin normal kablodundak,i bakırın kalitesi belli değil.ben biraz uçtum ama gerçekten iyi sürücüleri varsa denenebilir.

kablolama konusnda nette birçok kanak var.öncelikle dışı teflonla kalanmıç 22 awglik saf gümüş kablo alınır(en iyi olanı dışı pamuk veya ipek kaplı olanıdır).sonra 3 tel saç örgüsü sarılır.bunun üstüne 2-3 kat teflon bat sarılır.en son makaronla kaplanır derken çok baba iletkeni v izolasyou olan kablo elde edilir

8. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bulunduğum yerde makaronu zor bela bulmuşken bu malzemeleri hiç bulamam.O zaman şunu sorayım: Kablonun bağlantı yerlerinden kırılmasını önlemek için nasıl bir bant kullanabiliriz? Para bandı deme sakın :)

9. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    zaten bu malzemelri özellikle kabloyu burda bulmaız imkansız .yurtdışından gelecek.gelecek projelerim içinde yeniden kablolama var yapınca sonuçlarını belirtirim.

bant olarak fazla bilgim olmamakla beraber esnek bişey olması lazım.mesela scotch bantlar olmaz hem esnek hem sağlam olması lazım

10. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    bence bu konuda yukarıdada bahsettiğim elektrikçilerin kullandığı izoleli bantlar mükemmel olur.

11. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    ewet esnek ve sağlam bant arıyoruz.Acaba ne olabilir?

12. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Gümüş bakırdan daha iyi bir iletkendir ve bu yüzden kullanılıyor. Hatta bende ki line out kabloda gümüş, yenia ısmarladığım cotton dock kabloda gümüş ve dışı pamuk kaplı. Ama gümüşün şöyle bir dezavantajı var, dayanıklılığı ve esnekliği(durability genel anlamda) bakır kadar iyi değil. Günlük, sık ve yoğun kullanıma gelemeyebilir.

13. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    kablolara bu kadar dehşet para verilmesinin sebebi de frekans responcelarına olan etkileriymiş. sarım sayısı, kalınlığı, malzemesi, konnektörleri, hepsi etki ediyormuş hoparlorun tepkisine. ama iemler tamamen farklı bir sistem olduğu için hala aynı şey geçerli midir bilemem ?

14. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    yaw alacaksın bir um2 kafan rahat olacak.Ama şu sıralar um3 çıkmış.Yorumlar bir yapılsında son kararı verelim.Yorumları olumlu bulursam sene sonu alcam bi um3..

15. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Hocam sen benim kablosunda temassızlık olan Vibe'ı bir şekilde düzeltmenin yollarını biliyor musun? Ticket ID ile uğraşsam 2 aya gelecek, o zaman da tatilde falan oluruz sanırım. Bu jack'ın içi açılmaz mı, kabloyu oraya tekrar yapıştırsam? Veya kabloyu tamamen nasıl değiştirebiliriz? Çok sağol şimdiden.

16. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    @Be Creative
    Abi bence gönder vibe'ı değiştirsinler kabloyu.Vibe'a uygun kablo burada bulamazzsın.Gerçi kargo masrafın felan var ama en sağlamı garantili yöntem bence..

17. Birdy Dizzy

Birdy Dizzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    O incecik kabloların sorun çıkaracağı belliydi. Vibe, Etymotic ve Shure kablo kalitesi sorunlu olan markalar. yeni bir iem alırsam um3 alırım. o kadar para ver 3 ay sonra ne yapacağını bilme. bendeki um1 jean in cebinde kıvrık bir halde bütün gün dolaşıyor. sorun çıkarmıyor.

18. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    haklısın. amerikada olsak hiç sorun değil ama dayanıklılık ilk kıstaslardan olmalı bizler için.

19. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Haklısın, malzemesine çok dikkat etmek gerekiyor. Çok özen göstermeme rağmen aşırı hassas...20-25$ kargoya vereyim mi onu düşünüyorum aslında...

20. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Şu vibe'ın kablosu benide kıl ediyor.Kabloya sağlam bir izolasyon şart.Sırf bu kablo sorunundan dolayı bundan sonraki tercihim westone olacak..