Xiaomi Anc 3,5 mm Noise Canceling Kulaklık incelemesi

'Xiaomi' forumunda Mr.Ahmet tarafından 10 Mart 2020 tarihinde açılan konu

 1. Mr.Ahmet

  Mr.Ahmet
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  3 Mart 2020
  Mesaj:
  216
  Alınan Beğeniler:
  44
  İnceleme konusunda çok tecrübeli değilim. Ama belki birilerine faydası dokunur diye yapıyorum.

  [​IMG]

  Tasarım:
  Tasarımı gerçekten şık. Rengi tam siyah değil. Hafif gri gibi fakat hoş görünüyor. Kulaklıkların silikonlarının olduğu kısım yuvarlak değil. U şeklinde tasarlanmış. Ayrıca açılı olduğu için kulağa çok iyi oturuyor. Tasarımın tek zayıf noktası gürültü önleyici sebebi ile ses ayarı bulunan bölüm biraz büyük. Ama ciddi bir sorun değil.

  [​IMG]


  Malzeme Kalitesi: Kulaklığın malzeme kalitesi gerçekten iyi seviyede. Plastik değil. Oldukça sağlam yapılmış. Kullanırken ara sıra bir yerlere çarptığım oluyordu, telefonu elimden düşürdüğüm ve kablonun telefondan zorla çıktığı durumlar da oldu ama herhangi bir sorun çıkmadı. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Sapasağlam, sorunsuz çalışmaya devam ediyor.

  Konfor: Konfor konusunda gerçekten beğeniyorum. Kulak silikonlarının U şeklinde olması ve kulaklığın açılı tasarımı sayesinde çok rahat bir müzik keyfi sunuyor. Rahatsız olmadan 2 saat müzik dinlenebilir. Kulaklıktan değil de uzun süre dinlemeden dolayı ağrı olacağını düşünüyorum ben :) Tabi bir de kulaklık silikonunun tam oturmama durumu var. Ama kutusundan üzerindeki dahil 4 farklı boy çıkıyor. İlla denk gelen olur diye düşünüyorum.
  En büyük sorun ses ayarları ve ANC'nin olduğu kısmın boyutu. Maalesef onu yakanıza veya üzerinizde bir yere takmanız gerekiyor. Yoksa hareket ettikçe kulaklıklar kulağınızdan düşecektir. Bu kulaklığın bana göre tek dezavantajı bu. Ama gürültü önleme özelliği için ben katlanıyorum bu duruma.

  [​IMG]


  Gürültü önleme: Gürültü önleme bence fiyatına göre muazzam. Otobüste, arabada veya büyük boyutlu odalardaki gürültüleri baya engelliyor. Tiz sesleri engellemiyor. Ama düşük frekanslı sesleri çok iyi engelliyor. Mesela otobüste oluşan uğultuyu %80-90 engelliyor. Ya da otoban kenarında oluşan o araba seslerini büyük ölçüde engelliyor. Ama yanınızda biri konuşuyorsa onun sesini anca %30 civarı engelleyecektir. O kişiyi duymaya devam edeceksiniz. Fakat her şeye rağmen fiyatını göz önüne alınca kesinlikle çok etkili.
  Bir diğer önemli detay ise gürültü önleme özelliği için şarj edilmesi gerekiyor. Maalesef ne kadar sürede şarj olduğunu bilmiyorum. Tahminen en fazla 1 saat sürmesi lazım. Ama tam şarj ile 10 saat civarı rahat dayanıyor. Bu da yeter artar. Zaten her zaman çalıştırmıyorsunuz.

  Ses Kalitesi: Ses kalitesi bence çok iyi. Ses oldukça temiz. Tabi fiyatına göre. 200TL ila 300TL arasında alabileceğiniz en iyi ilk 5 kulaklıktan biri kesin budur diye düşünüyorum. (Yurt içi düşünerek söylüyorum tabi fiyatı)

  Bass: Basslar fiyatına göre değerlendirirsek çok iyi. Bu fiyata daha iyi bas veren kulaklık zor bulunur. Tabi kafa üstü kulaklıkları saymıyorum. Basslara cidden önem veriyorsanız tam olarak tatmin etmeyebilir ama normal bir dinleyici kesinlikle tatmin eder. 10 üzerinden 9.2

  Mid: 10 üzerinden 8.5

  Tiz: Tizler ortalama. Bana biraz sert geldi. 10 üzerinden 8

  Detay seviyesi: Müzikteki çoğu detayı veriyor. Tabi fiyatına göre konuşuyorum. 10 üzerinden 8

  Dac Performansı: Hidisz sonata hd S2 usb dac ile denedim. Ses seviyesi telefonda %70 açmamı engelleyecek kadar yükseldi. Yüksek sesle dinleyenleri kesinlikle tatmin edecek yükseklikte. Pc de zaten en düşük seviyelerde kullanıyorum. Ses kalitesi olarak ise %10 gibi bir artış var diyebilirim. Bass, mid ve tizlerde iyileşmeler var ve netlik bir tık daha artıyor.

  Kutu İçeriği: Kutudan üzerindeki dahil 4 farklı boyda silikon çıkıyor. Silikonlar rahat. Uzun dinlemeler için çok iyi. Ayrıca 1 adet taşıma torbası da çıkmakta. Rahatça taşımak için ideal.

  [​IMG]


  Genel Değerlendirme: Verilen parayı sonuna kadar hak eden bir ürün. Hem iyi ses kalitesi hem de gürültü önleme özelliğini bu fiyata vermek gerçekten zor. ANC kulaklık arayanlar için en iyi fiyat performans ürünü olabilir. Fiyatı ve özelliklerini düşünürsek genel puanım 10 üzerinden 9,2 olur.

  Önemli not: Bu kulaklığın type-c modeli de var. Fakat ses kalitesi olarak aynı olmadığı söyleniyor. Ben test etmedim fakat bazı yabancı sitelerdeki incelemelerde gördüğüm kadarıyla baya puan farkı var. 3.5mm olan modelin çok daha iyi performans verdiği söyleniyor.
   
  #1 Mr.Ahmet, 10 Mart 2020
  Son düzenleme: 23 Nisan 2021
  erdal ve Engin bunu beğendi.