Yeni WM Serisi Sony Walkman Modelleri

'Haberler' forumunda mavi tarafından 4 Ağustos 2021 tarihinde açılan konu

1. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,502
    Merhaba arkadaşlar.

WM1 serisi walkmanlerin duyurulması üzerinden geçen beş sene sonrası bu serinin devam modellerine dair nihayet haberler internete düşmeye başladı. Aşağıda Sony sızıntıları (leaks) konusunda başarılı bir site olan Walkmanblogspot sayfasını paylaşıyorum.

Görünene göre genel kozmetik tasarım korunmuş.
    Farklılıklar olarak ise yeni WM serisi modelleri, aşina olunan Linux tabanlı Sony işletim sistemi yerine Android kullanacak, seleflerine göre daha ince olacak ve walkmanlerden alışageldiğimiz WM-port yuvası yerine USB Type-C ile gelecek.

Yakın zamanda güzel şeyler olacak gibi görünüyor.

https://thewalkmanblog.blogspot.com/2021/07/possible-sony-wm1-series-successor.html

2. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Hocam Türkiye ye gelecek mi acaba yoksa yurtdışından mı temin edilecek inşallah gelir sizce Sony nasıl bir yol izleyecek

3. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,806
    Beni heyecanlandıran Ender haberlerden.

elektronik müzik bunu beğendi.
  4. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    859
    mqa desteği ve ses yüksekliği konusunda sorun çıkmazsa neden almayayım? :p özellikle ses limiti çok canımı sıkan durum :(

5. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,502
    Henüz belli değil gördüğüm kadarıyla, şu anki kur seviyesinde tahminen gelmeyecektir ama Sony Türkiye belki bir sürpriz yapabilir.

Yine Avrupa Birliği ses limitiyle gelecektir diye düşünüyorum ve WM1A / 1Z'nin aksine işletim sistemi Android olarak göründüğü için ihtimal dahilinde bu limiti kaldırmak mümkün olmayacaktır. Umarız Sony bu sıkıntı çıkaran ses limiti konusunda yeni bir düzenlemeye gider bu modellerde.
    Gitmez ise ses limitli modeller yine yalnızca yüksek verimli IEM'ler ve kolay sürülebilir kafa üstü kulaklıklarla kullanılabilecektir.

Submariner2 ve Ertan6161 bunu beğendi.
  6. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    ya şu aletleri kullanmak artık hamallık geliyor zaten fiyatlar lüks ürün kategorisinde , tamam kızacaksınız ama benim için öyle hiçbir şekilde kullanım alanı bulamadım almak içinde bir sebep, stream servisleri kullanmaya başladığım 2014 ten beri mp3 yada flack bir dosya ile ilgim olmadı he alan birinde denemk istermiydim isterdim ama okadar sadece merak etmek sesini işte

#6 yhymix, 9 Ağustos 2021
    Son düzenleme: 9 Ağustos 2021
    sensable bunu beğendi.
  7. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    259
    Stream dönemi öncesi epey bir vakit geçirip sevdiğiniz parçalar kolleksiyonu yapmışsanız (ki hele benim gibi albüm bazlı değil, parça bazlı kolleksiyonlarınız varsa) o kadar anlamsız gelmiyor.

Ama daha öbürünü çok kullanmadan stream olayına başlamışsanız o zaman geriye dönmek zor gelebilir.

refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  8. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    ben biraz yaşlıyım 90 lar kaset koleksiyonu 2000 ler ortasına kadar cd ler, sonrada mp3 ler 2012 e kadar ondan sonra netten takıldım hep, telefonların sesi düzelene kadar ses adaptörleriyle biraz idare ettim falan şimdi spotify a bakınca 2014 üyelik diyor 6 yıldır stream yeterli geliyor, mp3 hamallığından iidir açıkcası ve bu sony walkman ler bence yetersiz ürünler artık hertürlü internetle bağlantısı olması gerekli baktım biraz nete bağlantı sağlayan ürünü bikaç tane sanırım.

burada eskileri hatırladım 2005 ti sanırım ilk mp3 playerım hepsiburada dan almıştım ayrı hoparlörü olan minton 3055 ne severdim onu ama hoparlörü kesinlikle çalışmazdı ona üzülmüştüm işte

#8 yhymix, 10 Ağustos 2021
    Son düzenleme: 10 Ağustos 2021
  9. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    259
    Sevdiğiniz, dinlediğiniz şeyler belli ve elinizin altında ise, tek seferde hepsini cihaza atıp bir daha birşeyi dert etmeden dinleyebiliyorsanız, bana da stream gereksiz yük geliyor. Stream servisine üyeyim ama daha çok gene eski şarkılarımı dinliyorum denebilir.

Dünya 10 dak. sonra yıkılacak olsa da, hiçbir internet olanağı hatta elektrik olmasa da, son şarkımı dinleyebileceğimi bilmek hoşuma gidiyor.

Hatta bizim gibi saniyede 5 KB indirme hızına ancak çıkabilen internet bağlantıları ile olaya başlamışlar için, stream biraz neredeyse israf gibi gözüküyor. Ama şimdiki browserlar, siz istemeseniz de oradan bir reklam buradan bir video açıp, bitmeyen ve ilgisiz sayfalar eşliğinde zaten bağlantınızı sömürmeyi başarıyorlar ya, neyse.

Picasso16 ve Ertan6161 bunu beğendi.
  10. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    204
    Tasarımın önemi yok ama iyidir umarım, Türkiye 2.el piyassı ölü ve takas bile olsa ürün dönmüyor, ne alırsak alalım isterse sp5000 olsun, yeni ürünler denemek için olmayan servetleri harcamak gerekebilir daha da. Ek olarak Odyofil piyasası telefon ve araba piyasasına dönmeye başladı, kutu soran mı dersin kutu zedeli mi soran mı dersin. Utanmasalar kutuda boya var mı diye soracaklar.

Yabguz, DrWhite, sensable ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  11. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    Ben cüzdanı koyacak yer bulamıyorum. Siz bunları nasıl taşıyorsunuz :D

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,647
    Metroda kafaüstü kulaklık dinleyen uzak doğulu bir genç fotoğrafı paylaşılmıştı, acaip hoşuma gittiydi. Elinde birbirine bağlı bir kaç high end cihaz vardı. İyi ki bu hobiye sarıp odyofil olmuş. Yoksa seri katil falan olabilirdi. :)

Yabguz, sensable, refuserQ ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    627
    Stream ayağına kolaya kaçıp Android'i dayıyorlar. 3-5 sene sonra streaming uygulamaları, eski Android versiyonlarından desteği çekiyor. Alet gene dümdüz müzikçalara dönüyor.
    Destek çekilene kadarki 3-5 senede de Sony'nin cihaza özel güncellemeler çıkartması gerekecek. Bunlarla uğraşacak ekip kurması gerekecek ama kurmayacak.

Gene bir tüketim toplumu ürünü. Nerede o eski Sansa Clip'ler, Creative Zen'ler, iPod Classic'ler.

Engin ve refuserQ bunu beğendi.
  14. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    ama mübalağa ediyorsunuz :)) neyse ki sırt çantası var :) pea arkadaşın dediği bi yandan doğru hiç denk gelmesem de internet olmadığında kullanmak için bir miktar dosya tutuyorum harddisk te geçen bakayım ne var diyordum 2012 albümleri varmış gerekince kullanıcam ama klasiklerde vardı.

çok eskiden sansa clip vardı ben değerini bilemedim o aletin çabuk bozuldu falan attım kenara ama acayip ucuzdu ondan boşver dedim hep bana onu görünce michael jackson aklıma gelir ozamanlar vefat etmişti onu n albümlerini sürekli dinlerdim sansa clips te

sensable ve refuserQ bunu beğendi.
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,647
    Zamanında squeezebox transporter gibi kalburüstü streamer'larin analog ve dijital kısımları için izoleli bağımsız güç kaynakları olur, ona rağmen çalışırken parazit yapmasın diye VFD display'i kapatma opsiyonu sunardi. Kamyon kadar ekran ve bilmemkaç çekirdekli işlemciyle nasılsın olacak bu işler acep?

Gerçi günahlarını almayalım. Yapmışlardır bir şekilde belki ki. Bakarsın ikinci bir Altmann çıkıp antika bir mikroişlemciye bir şekilde stream özelliği yükleyip, küçük bir alüminyum kutuya koyup $500'dan satmaya başlar... O durumda evi arabayı satıp stoklamakta fayda var :)

#15 zxc, 11 Ağustos 2021
    Son düzenleme: 12 Ağustos 2021
    artears ve refuserQ bunu beğendi.
  16. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    627
    Şöyle bir proje varmış: https://github.com/feelfreelinux/cspot
    ESP32 ile Spotify Connect uyumlu cihaz yapmaca.

17. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    204
    Bence zx2 gibi bir Player küçülse, hizlansa tidal falan çok tatlı olur. E biraz da güç eklemek lazim

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

refuserQ ve Picasso16 bunu beğendi.